Nepasiturintiems vilniečiams – papildomos piniginės paramos galimybė

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Su finansiniais sunkumais susiduriantys vilniečiai gali tikėtis papildomos materialinės Vilniaus savivaldybės pagalbos. Vienkartinė, tikslinė, sąlyginė ir periodinė pašalpos skiriamos visas kitas pagalbos galimybes jau išbandžiusiems nepasiturintiems gyventojams.

„Nuo finansinių sunkumų nesame apsaugotas nė vienas. Ištikus rimtai nelaimei, gali padėti nevalstybinės paramos organizacijos, bendruomenė ar artimieji. Tačiau kartais visos galimybės jau išnaudotos arba nėra kam ištiesti pagalbos ranką. Atsidūrus tokioje padėtyje gyventojai gali pasinaudoti tiksline parama“, – sako Vilniaus savivaldybės Socialinių išmokų skyriaus vedėja Ieva Paberžienė.

Savivaldybės atstovės teigimu, pagalba skiriama griežtai įvertinus visus išnaudotus finansinius mechanizmus, prireikus gali būti patikrintos besikreipiančiojo buities sąlygos. Papildoma piniginė parama gali būti skiriama ir išimties tvarka.

Skirtą paramą nepasiturintys gyventojai gaus greičiau, nes sutrumpės prašymų nagrinėjimas. Iki 2022-ųjų sausio 19 d. pateikti prašymai nagrinėjami pagal anksčiau galiojusią tvarką.

Vienkartinė pašalpa

Vienkartinės pašalpos skiriamos nevertinant asmens pajamų. 100 metų sulaukusiam asmeniui gali būti skiriama 1050 Eur. Trynukų ar daugiau vaikų sulaukusiai šeimai skiriama 1680 Eur. Ne trumpesnę kaip 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę atlikęs asmuo gali gauti 168 Eur. Socialinę riziką patirianti šeima joje gimusio kūdikio kraiteliui įsigyti gali kreiptis dėl 294 Eur. Svarbu tai, kad nustatytas kreipimosi dėl šios pašalpos terminas.

Visi atvejai, pašalpos dydžiai ir skyrimo sąlygos>>čia.

Tikslinė pašalpa

Tikslinės pašalpos gali būti skiriamos apmokėti mokamų medicininių tyrimų išlaidoms, gydymui sergant onkologine liga, po patirtos traumos, atliktos operacijos ir (ar) akiniams įsigyti. Taip pat pasinaudojant šia finansine parama galima įsigyti gydytojo rekomenduojamų medicinos priemonių. Gavus socialinį būstą, pasinaudojant tiksline pašalpa galima įsigyti reikiamų baldų ar buitinės technikos. Tiksline pašalpa leidžiama apmokėti už laikiną nakvynę ar nukentėjus nuo gaisro ar stichinės nelaimės, įsiskolinimui už būsto komunalines paslaugas padengti ir kt.

Iki 3 BSI (bazinės socialinės išmokos dydis) ir nuo 3 BSI iki 132 BSI dydžio (BSI – 42 Eur) tikslinė pašalpa skiriama atsižvelgus į vidutines pajamas, neviršijančias nustatyto dydžio .

Visi atvejai, pašalpos dydžiai ir skyrimo sąlygos>>čia.

Sąlyginė pašalpa

Iki 588 Eur skiriama asmenims, priklausomiems nuo psichoaktyviųjų medžiagų, apmokėti psichologinę socialinę reabilitaciją ar psichologinę pagalbą.

Nevertinant pajamų, sąlyginė pašalpa gali būti skiriama Vilniaus miesto nakvynės namų ir Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ laikinųjų namų gyventojams, dalyvaujantiems socialinės integracijos programose ir priemonėse, viešojo transporto bilietams apmokėti.

Vertinant pajamas – kai vidutinės pajamos per mėnesį vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 258 Eur, vieno gyvenančio asmens – 322,5 Eur.

Visi atvejai, pašalpos dydžiai ir skyrimo sąlygos>>čia.

Periodinė pašalpa

126 Eur pašalpa skiriama kaip papildoma parama tam tikrą periodą, vertinant pajamas (jei asmuo neturi jokio pajamų šaltinio arba vidutinės pajamos per mėnesį vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens yra mažesnės negu 161,25 Eur). Pastebėtina, kad išsiplėtė gavėjų ratas: gaunantys senatvės ar šalpos neįgaliesiems pensiją ar šalpos senatvės pensiją; pilnamečiai, išėję iš vaikų globos institucijos ar šeimynos; pilnamečiai, besimokantys pagal bendrojo ugdymo ar formaliojo profesinio mokymo programas, kai šeima patiria socialinę riziką; asmenys, gyvenantys krizių centre ar savarankiško gyvenimo namuose.

Visi atvejai, pašalpos dydžiai ir skyrimo sąlygos>>čia.

Kaip pasinaudoti šia parama?

– el būdu paslaugos.vilnius.lt>> Socialinės išmokos>> pasirinkti norimą paslaugą ir paspausti nuorodą „Prisijungti“, užpildyti el. prašymo formą;

– el. būdu paslaugos.vilnius.lt >> Socialinės išmokos>> pasirinkti norimą paslaugą, užpildyti prašymo formą, pasirašyti saugiu el. parašu ir atsiųsti el. p. sis@vilnius.lt;

– užpildytą prašymą atsiųsti registruotu paštu adresu Kauno g. 3, LT-01314 Vilnius;

– Klientų aptarnavimo centre (Konstitucijos pr. 3 (I a.), tik su galimybių pasu;

Kadangi klientų aptarnavimo centre gyventojų aptarnavimo srautai išaugę 3 kartus ir savo eilės gali tekti laukti, prašymus savivaldybė siūlo teikti internetu – patogiai, bet kuriuo paros metu išvengiant nepatogumų laukiant eilėse.

Pastaba. Tuo atveju, kai kreipiamasi dėl asmens švarinimo, kenkėjų naikinimo, sukauptų šiukšlių iš būsto išvežimo paslaugų apmokėjimo ir kai socialinis darbuotojas asmeniui nustato vienkartinės, tikslinės, sąlyginės ar periodinės pašalpos poreikį, prašymą galima pateikti ir savo seniūnijoje.

Konsultacijos ir informacija teikiama tel. 8 700 35545.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja