Vilnius skelbia sporto projektų konkurso nugalėtojus – išdalins rekordinę 800 tūkst. eurų sumą

Vilniaus miesto savivaldybė įvairių sporto organizacijų įgyvendinamiems projektams skyrė rekordinę sumą  – 800 tūkst. eurų. Palyginus su ankstesniais metais, sporto projektų konkurso biudžetas išaugo 110 tūkst. eurų. Sostinės savivaldybė jau ne vienerius metus didina visuomenės įsitraukimą į aktyvią fizinę veiklą ir paremia sporto organizacijas. Šiemet jų – daugiau nei 200.

„Noriu pabrėžti, kad sportas yra ne tik sveikatingumo pagrindas. Kartu jis užima ir svarbią socialinę rolę miesto gyvenime – aktyvios veiklos iš tikrųjų padeda į visuomenę integruotis žmonėms, kurie patiria atskirtį, skatina bendruomenes susitelkti, suburia skirtingo amžiaus gyventojus ir leidžia geriau suprasti vieniems kitus. Būtent tiems sporto projektams, kurie buvo orientuoti į įtraukties didinimą, šiemet skyrėme daugiausiai dėmesio“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus miesto savivaldybei sporto projektų konkurso metu iš viso pateikta 390 paraiškų. 215 organizacijų prašymų Vilniaus miesto savivaldybė patenkino. 80 tūkst. eurų skirta biudžetinių įstaigų įgyvendinamiems projektams, 720 tūkst. – įvairioms asociacijoms, viešosioms įstaigoms ir privačiai veikiančioms sporto organizacijoms.

265 tūkst. eurų savivaldybė skyrė sporto renginiams, po 267,5 tūkst. – fizinio aktyvumo skatinimo projektams ir sporto įrangos įsigijimui.

Daugiausiai lėšų – 111 tūkst. eurų – skirta futbolo projektams. Antroje vietoje, pagal skiriamų lėšų kiekį, liko krepšinio projektai. Jiems skirta beveik 77 tūkst. eurų. Po 63 tūkst. – vandens sportui ir kovų menams. Dar 38 tūkst. eurų iškeliavo dviračių sportui, 27 tūkst. – įvairioms bėgimo iniciatyvoms. 22 tūkst. eurų savivaldybė skyrė žiemos sportui, 17,5 tūkst. gimnastikos projektams, beveik 16 tūkst. – orientavimosi sportui. Rakečių sportui skirta daugiau nei 15 tūkst. eurų.

Nemažai dėmesio sulaukė ir Lietuvoje rečiau sutinkamos sporto šakos – laipiojimas uolomis ir beisbolas. Laipiojimui skirti 13 tūkst. eurų, beisbolo projektams – 10 tūkst. eurų.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Atskiro paminėjimo verti projektai, įtraukiantys žmones, turinčius individualių poreikių. Jiems savivaldybė šiemet skyrė beveik 26 tūkst. eurų.

7770 eurų skirti asociacijai „Gero vėjo klubas“, kurios turėtą buriavimo įrangą pernai pasiglemžė Trakuose kilęs gaisras. Savivaldybės lėšas asociacija planuoja panaudoti Vilniaus vaikų būriavimo inventoriaus atstatymui.

Paraiškų vertinimu rūpinosi vienuolikos nepriklausomų ekspertų komisija. Papildomų balų sporto organizacijos galėjo gauti už fizinio raštingumo didinimą, įtraukiant sporto ekspertus, skirtingų amžiaus ir socialinių grupių įtraukimą, dėmesį jaunimui ir senjorams. Taip pat – už viešųjų erdvių panaudojimą bei ilgalaikį gyventojų įtraukimą į fizines veiklas. Be to, atsižvelgiant į pandemines sąlygas, papildomi balai buvo skiriami projektams, kurių veiklos galės būti vykdomos ir nuotoliniu būdų, taip pat nemokamoms veikloms ir projektams, grįstiems tvarumo principais.

Su visais konkurso rezultatais plačiau susipažinti galima čiahttps://bit.ly/3Jyhde3

Nuotr. Sauliaus Žiūros