Į Vilniaus knygų mugę – patogiai viešuoju transportu

Vasario 24–27 d. sostinėje vyks tradicinė Vilniaus knygų mugė, kurioje bus galima rasti naujausių rašytojų knygų, dalyvauti diskusijose. Įspūdingas Vilniaus stendas kvies iš anksto ruoštis švęsti artėjantį 700-ąjį Vilniaus jubiliejų, taip pat bus galima rasti informacijos apie alternatyvaus pažinimo projektą „Neakivaizdinis Vilnius“, keliones-žaidimus vaikams po Vilniaus rajonus „Išeik į kiemą“. Vilniaus centrinė biblioteka daugiau papasakos apie naujovę – knygomatus ir kaip naudotis šia paslauga. Taip pat judėjimo sunkumų turinčius asmenis kvies užsisakyti knygų atvežimo į namus paslaugą.

Mugės metu kursuos specialus maršrutas Ozo g.–LITEXPO, kuriuo vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami patogiai keliauti į renginį ir iš jo.

Šis maršrutas apims ne tik centrinę miesto dalį, bet ir nuo centro prieigų nutolusius rajonus, o jame galios įprastiniai viešojo transporto bilietai. Autobusų švieslentėse įtrauktas užrašas „Vilniaus knygų mugė (Ozo g. – LITEXPO)“.

Taip pat mugės metu iš miesto centro (nuo Arkikatedros stotelės) kas 20 minučių kursuos trys nemokami autobusai, kurie bus paženklinti specialiu mugės ženklu ir lankytojus veš iki LITEXPO ir atgal.

„Vilniaus knygų mugė yra vilniečių ir miesto svečių pamėgtas, gausiai lankomas renginys, todėl natūralu, jog žmonių srautai būna tikrai aktyvūs. Kaip ir praėjusį kartą, taip ir šį – iki knygų mugės patogu nuvykti specialiu miesto renginio  maršrutu arba pačių organizatorių užsakytais nemokamais autobusais, kursuojančiais iš miesto centro. Vykstant viešuoju transportu išvengiama automobilių spūsčių bei galvosūkio, kur atvykus  palikti automobilį, turint omenyje, kad šiuo metu visos automobilių stovėjimo aikštelės yra mokamos”, – sako „Susisiekimo paslaugos“ Viešojo transporto organizavimo skyriaus vadovė Loreta Levulytė – Staškevičienė.

Ozo g.–LITEXPO maršrute galios įprastiniai sostinės viešojo transporto bilietai – „Vilniečio kortelė“, kurią, kaip visuomet, iš anksto papildžius galima aktyvuoti pačiuose autobusuose bei troleibusuose, taip pat mobiliosiose programėlėse „m.Ticket“ ar „Trafi“.

Ozo g.–LITEXPO maršruto autobusai stos Ozo žiedo, Licėjaus, Pramogų arenos, Tauragnų, Giedraičių, Broniaus Laurinavičiaus skv., Žalgirio, Kalvarijų turgaus, Žaliojo tilto, Operos ir baleto teatro, Kražių, Juozo Tumo-Vaižganto, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Simono Konarskio, Vingio, Savanorių prospekto, Gerosios Vilties, Eigulių, Miškinių ir LITEXPO stotelėse. Autobusai keleivius veš iki pat parodų ir kongresų centro LITEXPO, o atgal grįš tokia pačia trasa.

Kaip įprastai, LITEXPO stotelėje Lazdynų ir Savanorių pr. kryptimis stos 13, 16, 18 maršrutų troleibusai ir 21, 54 maršrutų autobusai. Be to, keleivių patogumui knygų mugės metu šioje stotelėje abiem kryptimis papildomai stos ir 2G maršruto autobusai.

Miesto autobusų maršrutų ir specialių LITEXPO autobusų maršrutų tvarkaraščius galima rasti internete www.judu.lt jau nuo vasario 21 dienos.

Vilniaus knygų mugės tvarkaraščiai internete: https://bit.ly/VilniausKnyguMuge2022

Kelionę susiplanuoti padės patogus JUDU įrankis: https://bit.ly/GreiciausiasMarsrutas

Viešojo transporto eismą galite stebėti tiesiogiai: https://bit.ly/VirtualiSvieslente

Informacija apie viešojo transporto darbą ir pakeitimus pateikiama interneto tinklalapyje www.judu.lt, socialiniame tinklalapyje www.facebook.com/susisiekimo.paslaugos, mobiliaisiais telefonais („m.Ticket“, „Trafi“), telefonu +370 5 210 70 50.