Vilniečius kviečiame susitelkti Ukrainos parėmimui

VILNIUS IŠVIEN SU UKRAINA

 

 

 

Vilnius kviečia visus gyventojus solidarizuotis ir padėti Ukrainai šiuo įtemptu laikotarpiu.

Naujoje svetainėje https://ukraina.vilnius.lt/ rasite ir informaciją apie tai, kuo galite padėti, ir kokia pagalba jau siūloma ištrūkusiems iš karo zonos.

Aktualiausia informacija saugumo temomis nuolat atnaujinama svetainėje https://www.lt72.lt/, kurią siūlome sekti. Kartu primename, kad Lietuva, taigi ir Vilnius, turi NATO partnerių užnugarį, todėl galime jaustis saugūs. O mes turime žmogišką pareigą pasirūpinti tais, kuriems pagalbos reikia jau šiandien. 

Vilniečiai pagalbą Ukrainai ar pagalbos Ukrainai idėjas gali siūlyti elektroniniu paštu pagalbaukrainai@vilnius.lt. Vertingiausia pagalba, matyt, būtų apgyvendinimo bazės praplėtimas, ir tai – nebūtinai Vilniuje. 

Sostinės savivaldybė yra parengusi humanitarinės pagalbos planą, yra numatytos patalpos, kuriose būtų galima apgyvendinti namų netekusias ukrainiečių šeimas, bet kol kas jų yra ribotas kiekis. Šiuo metu patogiomis sąlygomis ekonomiškai apgyvendinti būtų galima iki 1000 žmonių, o ne taip patogiai, tačiau higieniškomis sąlygomis – dar apie 1900 asmenų.

Esant papildomų patalpų poreikiui, būtų vykdomi viešieji pirkimai apgyvendinimo paslaugoms įsigyti.

Nukentėjusių ukrainiečių medicininei pagalbai miestas yra suplanavęs nukreipti apie 1000 medikų.

Pasikeitus pandeminei situacijai, visi būsto resursai nukreipiami Ukrainos karo pabėgėlių apgyvendinimui.