Vilniaus įmonės ir gyventojai raginami apšviesti pastatus Ukrainos vėliavos spalvomis

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia vilniečius ir miesto verslininkus bei įvairias įstaigas simboliškai palaikyti Ukrainą ir pastatus nušviesti Ukrainos vėliavos spalvomis.

„Tai yra mažas simbolinis žingsnis šalia visų kitų paramos akcijų, tačiau jis yra svarbus, primenant žmonėms, kurie liko kovoti už savo šalį Ukrainoje, kad juos palaikome. Kad palaikymą galėtų išreikšti visi, supaprastinome taisykles, pagal kurias leidžiama naudoti prožektorius pastatams apšviesti“, – pabrėžia Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.

Iki šiol tokioms akcijoms tiek miesto gyventojai, tiek įstaigos ir verslininkai turėdavo gauti leidimą, tačiau nuo pirmadienio Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje fiziniams ir juridiniams asmenims leidžiama apšviesti jiems priklausančius ar jų valdomus statinius Lietuvos Respublikos ir Ukrainos Respublikos vėliavų spalvomis be atskiro prašymo ir suderinimo. Įrengiant apšvietimą svarbu ant šaligatvių ir pėsčiųjų takų palikti laisvą kelią pėstiesiems, jei statoma apšvietimui būtina įranga.

Taip pat Savivaldybė prašo atkreipti dėmesį, kad įrengiant apšvietimą nebūtų sugadintas gatvių ir aikščių grindinys, šaligatviai.

Kitą pagalbą Ukrainai ar pagalbos Ukrainai idėjas vilniečiai gali siūlyti elektroniniu paštu pagalbaukrainai@vilnius.lt. Ypač reikia išplėsti apgyvendinimo bazę – kviečiama siūlyti karo pabėgėlių iš Ukrainos apgyvendinimui tinkančias patalpas Vilniuje ir kitose Lietuvos vietose.

Sostinės savivaldybė yra parengusi humanitarinės pagalbos planą. Numatytos patalpos, kuriose būtų galima apgyvendinti namų netekusias ukrainiečių šeimas. Bendras jų plotas sudaro daugiau nei 15 tūkst. kv. m savivaldybei priklausančiuose pastatuose ir dar 7 tūkst. kv. m – valstybės nuosavybėje. Šiuo metu patogiomis sąlygomis ekonomiškai apgyvendinti būtų galima iki 1 000 žmonių. Ne taip patogiai, tačiau higieniškomis sąlygomis – dar apie 1 900 asmenų.

Nukentėjusių ukrainiečių medicininei pagalbai miestas yra suplanavęs nukreipti apie 1 000 medikų. Pirmuosius pabėgėlius maistu aprūpins „Maisto bankas“ bei maisto tiekėjai, tiekiantys maitinimo paslaugas ugdymo įstaigose. Ukrainos piliečiams likus mūsų šalyje ilgesniam laiko tarpui, nuo karo bėgančius vaikus numatoma integruoti į bendrąjį ugdymo procesą.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt