Kalio jodido tablečių neatsiėmę vilniečiai turės dar vieną galimybę jomis apsirūpinti

Vilnių pasieks nauja kalio jodido tablečių siunta, kuri bus skirta tablečių dar neatsiėmusiems gyventojams, kūdikiams bei nuo karo Ukrainoje bėgantiems ir Vilniuje apsistojusiems ukrainiečiams. Atsiimti nemokamas tabletes vaistinėse bus galima tuomet, kai bus pristatytas papildomas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) užsakymas. Apie tai savivaldybė informuos atskirai.

Toliau nei 100 km atstumu nuo Baltarusijos AE esančių savivaldybių gyventojai prireikus kalio jodido tablečių galės įsigyti savo lėšomis vaistinėse, kurios šiuo metu irgi laukia naujų tablečių siuntų iš tiekėjų.

Viešojoje erdvėje kylant rūpesčiui dėl galimo radiologinio pavojaus, siejamo su įvykiais Ukrainoje, SAM įspėja – nesant radiologinės taršos kalio jodido tablečių vartoti nereikia. Pažymima, kad radioaktyvusis jodas susidaro tik branduolinių avarijų veikiančiose atominėse elektrinėse atveju.

Kalio jodido tabletės apsaugo skydliaukę tik nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio. Šias tabletes reikia vartoti tik po specialaus SAM pranešimo. Laiku suvartojus kalio jodido tabletes, skydliaukė užblokuojama (prisotinama) stabiliuoju jodu ir taip apsaugoma nuo įkvėpto radioaktyviojo jodo kaupimosi joje ir sukeliamos žalos.

Skydliaukės apsaugai branduolinės avarijos atveju neapsaugo jokie kiti jodo preparatai – nei spiritiniai jodo tirpalai ar jodo purškalai, skirti burnos gleivinei gydyti, nei maisto papildai su jodu.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]