„SU-MENĖK“ į muziejus ir galerijas pritraukė daugiau lankytojų

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Po metų pertraukos į sostinės muziejus ir galerijas grįžęs projektas „SU-MENĖK” sugrąžino ir lankytojus į pasiilgtas meno erdves – projekto galerijos ir muziejai vasario mėnesį užfiksavo išaugusį jų skaičių.

„Vasaris – tas mėnuo, kai į galerijas ir muziejus lankytojų užsuka mažiausiai, palyginti su kitais mėnesiais. Praėjusiais metais pasaulį parklupdžius pandemijai meno mylėtojams buvo duotas pažadas sugrįžti. Džiaugiamės, kad vasarį galerijose lankytojų apsilankė daugiau nei praėjusiais mėnesiais“, – sako Vilniaus savivaldybės Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyresnioji specialistė Sabina Mackevič, projekto “SU-MENĖK” kuratorė.

Nacionalinės dailės galerijos atstovai teigia, kad akcijos metu lankytojų skaičius padidėjo maždaug 100–150 per savaitgalį, palyginti su sausiu.

Trečią kartą organizuota iniciatyva „SU-MENĖK” vilniečius ir miesto svečius kvietė po 31 meno stotelę keliauti nemokamai specialiu autobusu. Lankydami „SU-MENĖK” maršrutą lankytojai turėjo galimybę išvysti specialiai tam paruoštas programas, galėjo dalyvauti susitikimuose su parodų autoriais, ekskursijose, filmų peržiūrose, meninėse dirbtuvėse. „SU-MENĖK” meno stotelių lankytojai turėjo galimybę rinkti lipdukus, o aplankius visą maršrutą, juos iškeisti į kvietimus aplankyti rudenį vyksiančią tarptautinę šiuolaikinio meno mugę „ArtVilnius’22“. Visą maršrutą aplankė apie 70 vilniečių ir miesto svečių.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Išaugus ir lankytojų srautams, kai kurioms galerijoms ar muziejams projekto metu teko dirbti ilgiau nei įprastai. Pamėnkalnio galerijos atstovų teigimu, šio renginio metu galerija aukojo ir sekmadienius, tačiau viską kompensavo lankytojai ir jų grįžtamasis ryšys.

Didžiausia šių metų naujiena – „SU-MENĖK“ dalyviai galėjo parašyti laišką sau į ateitį, kuris juos pasieks kitąmet – Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga vilniečiai ir miesto svečiai sau išsiuntė per 10 000 atvirlaiškių. Taip pat Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje „Arka“, Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje bei Nacionalinėje dailės galerijoje, lankytojai turėjo galimybę specialiose fotosienelėse išvysti savo meninę pusę – „sumenėjusį” veidą.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]