Pirmuoju etapu Vilnius kultūrai paskirstė daugiau kaip 400 tūkst. eurų

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Belaukiant Vilniaus 700-ojo jubiliejaus meno sostinėje nestigs. Net 147 kultūros projektams pirmuoju etapu jau paskirstyti 418 872 eurai. Iš viso šiame etape Kultūros rėmimo programų projektų konkursui buvo pateiktos 277 paraiškos.

„Vilniaus savivaldybė, organizuodama tradicinį konkursą, stiprina kultūros sritį, suteikdama galimybę tęsti vilniečių pamėgtus projektus bei vystyti naujas ir netradicines iniciatyvas. Esame dėkingi kultūros puoselėtojams, kurie šiame sudėtingame 2022 m. pradžios laikotarpyje suteikia galimybes aktyviai ir prasmingai leisti laisvalaikį, įsitraukti į kultūrinę veiklą skirtingus poreikius turintiems gyventojams. Būsimi projektai atkreipia dėmesį į tai, kad miestas geba tapti atviru ir patraukliu, o kiekvienas vilnietis ir miesto svečias gali atrasti sau artimiausią ir mėgstamiausią veiklą“, – sako Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

2022-aisiais Vilniuje bus organizuojami spektakliai individualius poreikius turintiems žmonėms, urbanistinės dirbtuvės, muzikos festivaliai. Vilniaus kultūra bus pristatoma ir tarptautinėje erdvėje, vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami apsilankyti kino seansuose po Liubarto tiltu ar tiesiog miesto pievose. Įsitraukti į projektus projektų organizatoriai kvies vaikus, jaunimą ir senjorus. Planuojama įgyvendinti ir toleranciją skatinančių veiklų bei tautinių bendrijų iniciatyvų.

Konkursas apima net 14 skirtingų finansavimo programų. Buvo vertinami vizualiųjų menų, scenos menų, muzikos, kino, literatūros ir leidybos, etninės kultūros ir mėgėjų meno, kultūros ir kūrybinių industrijų, Vilniaus 700 metų jubiliejaus, kultūros ar meno festivalių organizavimo, erdvių nuomos, kultūros edukacijos, skaitmeninio meno, kultūros sklaidos užsienyje ir tautinių bendrijų sričių projektai.

Šiemet konkursas pirmą kartą organizuojamas dviem etapais. Pirmasis skirtas 2022 m. I pusmečio ir tęstiniams projektams. Antrąjį etapą planuojama skelbti balandį. Atsižvelgta į nepriklausomų ekspertų rekomendaciją remti mažesnį projektų skaičių, tačiau skirti didesnį finansavimą vienam projektui – mažiausia suma vienam projektui yra 2 000 eurų, o maksimali – 5 000 eurų.

Finansavimas skirtas ir tęstiniams, ir naujiems projektams. Tarp pareiškėjų yra ne tik didelę patirtį turinčios organizacijos, bet ir naujai susikūrusios.

Infomaciją apie I- ojo etapo Kultūros rėmimo programų projektų konkurso nugalėtojus rasite čia.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt