Vokiečių gatvės projektas bus tobulinamas kūrybinėse dirbtuvėse

Nuotr. Kastyčio Mačiūno

Sostinės Vokiečių gatvės atnaujinimo projekto kūrėjai „IMM architektai“ balandį pakvies vilniečius į diskusiją projektinių pasiūlymų tobulinimui – vyks kūrybinės dirbtuvės. Registracija bus paskelbta jau netrukus.

Pirmame viešame nuotoliniame aptarime vasario pabaigoje dalyvavo daugiau nei šimtas dalyvių, kuriems rūpėjo, kaip planuojama atnaujinti Vokiečių gatvę, kaip keisis jų gyvenamoji aplinka.

Pagrindinis būsimų kūrybinių dirbtuvių susitikimo tikslas – dar kartą aptarti jau nesikeisiančias projekto dalis, ir kartu paieškoti papildomų sprendimų ten, kur galimas patobulinimas. Dirbtuvėse bus išklausyti visuomenės pasiūlymai dar neišspręstais klausimais (automobilių statymas, eismas ir kt.). Po kūrybinių dirbtuvių, apžvelgus gautus rezultatus, planuojamas antras projekto viešinimas visuomenei.

Vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis šiandienį projektą lygina su svarstytuoju 2015–2016 metais, kuris taip ir nebuvo įgyvendintas, nes būtų per daug izoliavęs pėsčiųjų bulvarą, keitė visos Vokiečių gatvės naudojimo paskirtį, prie kurios visi pripratę.

Nuotr. Kastyčio Mačiūno

„IMM architektai“ yra architektūrinio konkurso nugalėtojai, išrinkti tarptautinės komisijos, – kalbėjo miesto vyriausiasis architektas. – Konkursą organizavome ieškodami paties geriausio, tinkamiausio sprendimo šiai erdvei atgaivinti. Būta daug pasamprotavimų apie Vokiečių gatvės istoriją, apie galimybę čia atkurti užstatymą ar daryti visiškai priešingai – įkurti parką. Tačiau susidėliojo taip, kad dar pokario metais Senamiestyje išgriauta viena pusė Vokiečių gatvės kvartalų ir čia sukurtas bulvaras dabar gali būti laikomas kultūros paveldu. Tai yra, tik tada atsirado šios erdvės naudojimo tradicija, jos funkcija, kai buvo įrengtas pėsčiųjų bulvaras. Dabar tai mėgstama visų vilniečių pasivaikščiojimo vieta. Norisi jai suteikti naują kokybę, o kartu parodyti paveldą, kurį eidamas gatve galėtum perskaityti, suprasti.“

Mindaugas Pakalnis sako, kad yra daugiau erdvių, kurias norima keisti, kad Senamiesčio ratas visiems būtų dar kokybiškesnis ir patogesnis. Taip pat norima toliau palaikyti ryšius su Naujamiesčiu, Tauro kalnu. Todėl Vokiečių gatvės atkarpa – itin svarbi visų viešųjų erdvių pertvarkos dalis.

Daugiau apie registraciją į dirbtuves paskelbsime neilgai trukus. Sekite informaciją vilnius.lt svetainėje, savivaldybės feisbuko paskyroje.

Nuotr. Kastyčio Mačiūno 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt