Amatų skvere – erdvės ir poilsiui, ir verslui

Vilniaus miesto savivaldybė Naujamiestyje jau baigia įgyvendinti projektą „Viešosios erdvės tvarkymas pietinėje tikslinėje teritorijoje prie Amatų gatvės“ gerinant gyvenamąją ir investicinę aplinką, kuriant palankesnės verslo aplinkos plėtros sąlygos.

Dar neseniai apleistame Amatų skvere ir aplinkinėse teritorijose buvo nelegaliai statomi automobiliai, nebuvo patogių pasivaikščiojimo takų, erdvė buvo nepritaikyta prie bendruomenės poreikių.

Už projekto įgyvendinimą atsakinga bendrovė „Vilniaus vystymo kompanija“ praneša, kad dabar daugiau kaip 0.7 ha ploto teritorijoje baigiamos įrengti funkcinės erdvės, skirtos aktyviam poilsiui ir renginiams.

Parko tipo paviljone galės vykti mugės, bendruomenės susibūrimai.

„Naujamiesčio bendruomenės nariai labai aktyviai diskutavo, kokius renginius galėtume rengti Amatų skvere, ir labai džiaugėsi, kad bus sudaryta tokia galimybė, – sako bendruomenės „Naujamiestis. Su meile“ atstovė Rita Latvytė. – Mūsų bendruomenė net sudarė Amatų skvero Pramogų fabriko grafiką. Jame surašėme narių pasiūlytus renginius: knygų pristatymus, poezijos, amatų, šokių ir muzikos vakarus, o šeštadieniai būtų skirti mažiesiems Naujamiesčio gyventojams. Bet tai buvo prieš karą, po sunkaus pandemijos laikotarpio, kai žmonės norėjo daugiau švenčių. Dabar galvojame, kad kiekvienas vakaras Amatų skvere turi būti prasmingas – kviesime ukrainiečių šeimas, kad nors trumpam pamirštų patirtus išgyvenimus, o renginiuose aukosime, rinksime paramą, padėsime didvyriškai kovojančiai Ukrainai. Jau dabar bendruomenės organizuojamo Naugarduko gatvės turgaus prekeiviai savo prekes karo pabėgėliams parduoda perpus pigiau, o kai kurias tiesiog dovanoja.“

Jaunimui skirta riedėjimo zona su riedučių ir riedlenčių trasomis, įrengtos aikštelės vaikams žaisti ir sportuoti, atokvėpio erdvė. Taip pat naujas apšvietimas, viešasis tualetas, lietaus nuotekų tinklai, atsirado mažosios architektūros elementų, pasodinta naujų želdinių.

Bendruomenės aikštės erdvė nuo vaikų žaidimų zonos atskirta atramine sienute, kuri pritaikyta sėdėti. Išilgai skvero nutiestas skvero zonas sujungiantis takas. Teritorijos vakarinėje dalyje kuriama želdiniais apsodinta sporto zona, skirta aktyviam laisvalaikiui, joje jau įrengti lauko treniruokliai.

Bendra projekto vertė – per 1,1 mln. eurų, iš jų Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo lėšos – 974 tūkst. eurų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt