Antrus metus sodinamas Vilniaus Kalėdų miškas

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniečiams širdies dėl išmestos žaliaskarės tikrai neskaudės. Kovo 19-ąją, netoli Verkių rūmų, Verkių regioniniame parke, Kalėdų miške apie 50 vilniečių šeimų su vaikais sodino išsaugoję gyvas vazonines kalėdines eglutes.

„Kalėdinės eglutės Vilniuje sugrįžta į mišką“, – sakė medelius gyventojams padėjęs sodinti „Vilniaus miesto parkų“ miškininkas Raimundas Ereminas. – Nuo 10 iki 12 val. jau pasodinta apie 40 medžių. Nėra garantijos, kad visi prigis, gal tai bus kas penktas augalas, bet norime suteikti net ir tą mažą galimybę jiems gyventi miške. Iš pirmą kartą sostinėje pasodintų gyventojų medelių prigijo gal apie 20 proc. Todėl juos net ir šventėms patariu rinktis medelyne ir skirtus sodinimui.”

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Pavilnių ir Verkių regioninio parko direkcijos vadovė Jolanta Radžiūnienė susirinkusiems linkėjo, kad Vilniaus Kalėdų miškas kiekvienais metais tik didėtų. Ji pasakojo, kad iki šiol čia buvo nelegalūs daržai, apleista erdvė, kurią teko tvarkyti, rinkti šiukšles, atkuriant į natūralią pievą, šienauti.

Galimybė išsaugoti medelius gali tapti šeimos tradicija, edukacija vaikams ir dovana miestui. Savivaldybė šią akciją planuoja organizuoti kasmet ir tokiu būdu išsaugoti bent dalį Kalėdoms paaukojamų eglučių.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

„Pirmą kartą tokioje akcijoje dalyvaujame. Svarbiausia oras geras ir nuotaika puiki. Iki šiol yra tekę sodinti medžius tik savo kaime, bet šiandiena nuovargio nejaučiu. Medis gimsta, auga, paskui teikia prieglobstį paukšteliams, žvėreliams. Norėjome parodyti vaikams kaip atsiranda miškas. Šiandien sodinsime medelius, svarbiausia to nepadaryti aukštyn šaknimis”, – linksmai nusiteikusi kalbėjo dviejų dukrų mama vilnietė Jovita.

Negalėję atvykti šiandien, išsaugotą savo eglutę Kalėdų miške galės pasodinti iki balandžio pabaigos – „Vilniaus miesto parkų“ medžių sodinimo vietos bus pažymėtos kuoliukais. Sodinant eglutes ar kėnius reikėtų išlaikyti 4–5 m atstumą nuo kitų augalų.

Nuotr. Sauliaus Žiūros
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt