Nuo karo Ukrainoje pabėgusiems į Vilnių skiriama socialinė parama

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniuje jau yra apie 10 tūkstančių iš Ukrainos nuo karo pabėgusių žmonių. Jiems padeda įsikurti miesto bendruomenė, įvairiapusę paramą dalija savanorių organizacijos, rūpinasi savivaldybė. Šiandien Vilniaus taryba pritarė sprendimui skirti ir socialinę paramą – piniginę išmoką, kad atvykusiems būtų lengviau įsikurti naujame mieste. Dėl šios pašalpos gali kreiptis asmenys tik faktiškai gyvenantys Vilniuje.

Vienkartinę 252 eurų (6 bazinių socialinių išmokų dydžio) išmoką būtiniausiems poreikiams patenkinti galės gauti asmenys, pasitraukę iš Ukrainos dėl Rusijos karinės agresijos. Jiems Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu suteikta laikinoji apsauga. Išmoką atvykusieji galės gauti iki sulaukdami, kada jiems bus išduotas leidimas laikinai gyventi Lietuvoje. Ši parama bus paskirta per 10 darbo dienų nuo prašymo ir reikiamų dokumentų pateikimo.

Išmoką bus galima gauti užpildytą prašymo formą atsiuntus el. paštu sis.vienkartineUA@vilnius.lt, atvykus į Vilniaus savivaldybės klientų aptarnavimo centrą Konstitucijos pr. 3 arba užpildytą prašymą atsiuntus paštu adresu Kauno g. 3, LT-01314 Vilnius.

Besikreipiantys turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pvz., pasą, vairuotojo pažymėjimą, pensininko pažymėjimą, studento pažymėjimą, darbuotojo pažymėjimą), Migracijos departamento išduotą dokumentą (pranešimą) apie prašymo dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje (laikinosios apsaugos pagrindu) pateikimą ir banko sąskaitos numerį.

Prašymo dėl vienkartinės pašalpos skyrimo (asmenims, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl Rusijos karinės agresijos) formą galima rasti čia.

Svarbu: pasikeitus SPIS administravimo paslaugas teikiančiai bendrovei, nuo šio vasario vis sutrinka SPIS sistema. SPIS – vienas pagrindinių prašymų dėl piniginės socialinės paramos, išmokų vaikams, tikslinių kompensacijų ir paramos mirties atveju teikimo būdų. Kol bus trikdžių, gali būti vėlavimų suteikiant išmokas ukrainiečiams.

Turėdami galiojantį leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, nuo karo pabėgę ukrainiečiai turės teisę gauti piniginę socialinę paramą, išmokas vaikams, tikslines slaugos ar priežiūros (pagalbos) kompensacijas, paramą mirties atveju ir kitas išmokas kaip ir Lietuvos gyventojai. Plačiau apie šią paramą skaitykite https://ukraina.vilnius.lt/atvykstantiems-is-ukrainos/, skiltyje „Socialinės išmokos“.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt