„Teltonika“ pristatė 3,7 mlrd. eurų investicinius projektus Vilniaus merui

„Teltonikos“ įmonių grupei pradėjus paruošiamuosius technologinio parko statybos darbus Liepkalnyje, aplankyti įmonės atvyko Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Susitikimo metu meras ir jo patarėja apžiūrėjo Liepkalnyje įsikūrusią modernią „Teltonika EMS“ gamyklą bei dalyvavo įmonių grupės investicinių projektų apžvalgos pristatyme.

„Teltonikos“ įmonių grupė, projektuojanti ir gaminanti aukštųjų technologijų įrenginius, yra numačiusi 3,7 mlrd. Eur investicijas į 14 aukštos vertės projektų Lietuvoje, kuriuos planuojama įgyvendinti trimis etapais iki 2030 metų. Vienuolika iš jų yra planuojami Vilniuje, Liepkalnyje. Per pirmą etapą, nuo 2022 iki 2025 metų, bus įvykdyti 4 projektai, kurių investicijos sudarys 420 mln. Eur. Įgyvendinus šiuos projektus, čia darbą pradės 3 050 darbuotojų.

Kaip pasikeis Liepkalnio infrastruktūra?

„Teltonika High-Tech Hill“ pastatų komplekse Liepkalnyje iš viso yra numatyta 5 500 darbo vietų. Norint suvaldyti tokį žmonių srautą, prireiks tam tikrų sprendimų iš miesto savivaldybės.

Vilniaus mero teigimu, „Teltonikos“ pasirinkimas atliepia strateginius miesto plėtros planus.

„Miestui reikia tokių investicijų, jei norime, kad Lietuva sėkmingai konkuruotų pasaulyje. Vilnius tokiai plėtrai yra puiki vieta ir dėl talentingų žmonių, ir dėl draugiškumo verslui, ir dėl plėtros į miesto pietinę dalį galimybių bei strategijos. Žirnių-Liepkalnio viadukas, būtinas tokiems projektams, jau užbaigtas ir atlieka savo funkcijas, tačiau miesto susisiekimo infrastruktūra šioje miesto dalyje dar bus papildyta artimiausiais metais numatomu baigti miesto pietinio aplinkkelio projektu, netolimuose planuose – ir Liepkalnio gatvės rekonstrukcija“, – sakė R. Šimašius.

Elektronikos surinkimo gamykla ir biurų kompleksai

Jau 2023 metais Liepkalnyje, Ditvos gatvėje, už 75 mln. eurų iškils nauja 24 000 m2 „Teltonikos“ elektronikos surinkimo gamykla, kurioje dirbs 700 įvairių kvalifikuotų specialistų ir bus 12 gamybos linijų. Šioje gamykloje grupės įmonės gamins telematikos prietaisus, tinklo įrangą, sekimo ir stebėjimo, telemedicinos ir kitus daiktų interneto įrenginius.

Įmonių grupės prezidentas Arvydas Paukštys pasidalino planuojamais pasiekti gamybos rezultatais: „Prie šiuo metu jau veikiančių 6 gamybos linijų ir dar 6 linijų „Teltonikos technologijų centre“ Molėtuose pridėję dar 12 naujų, bendrai Lietuvoje turėsime 24 gamybos linijas, kurios leis mums kasmet pagaminti iki 40 mln. vnt. daiktų interneto ir elektronikos gaminių.“

Be to, planuojama, kad didžiausia dalis Lietuvoje dirbančių įmonių grupės darbuotojų įsikels į šiuolaikišką 64 000 m2 „Teltonika High-Tech Hill“ biurų kompleksą, į kurį bus investuota 220 mln. eurų. Šio komplekso esmė – sukurti geriausias sąlygas specialistams augti bei suteikti jiems namų komfortą darbe. Numatyta, kad šiame pastatų komplekse įsikurs ne tik darbo, bet ir įvairios laisvalaikio ir poilsio zonos, tokios kaip atsipalaidavimo kambariai, masažo kabinetai, sporto salė, valgykla su virtuvėlėmis, salė renginiams ir konferencijoms bei amfiteatras ant stogo, skirtas stebėti kylančius ir leidžiančius lėktuvus.

Pastatų kompleksas bus apsuptas vidinių kiemų su skirtingais lietuviškos gamtos vaizdais – pieva, mišku, ežeru, sodu ir parku. Kiemuose yra numatyti pasivaikščiojimo takai, piknikų zonos, pavėsinės, oranžerija, tvenkinys su paplūdimiu ir krepšinio aikštelė.

Darbuotojų bei mikrorajono gyventojų patogumui – 5 000 m2 „Teltonikos“ darželis ir 10 000 m2 mokykla

Siekdama skatinti kūrybiškumą ir supratimą apie technologijas nuo mažens, „Teltonikos“ įmonių grupė pradėjo rengti technologinės pakraipos darželio ir mokyklos 1–12 klasių moksleiviams įsteigimo Liepkalnyje galimybių studijas. Įmonių grupė siekia įgyvendinti šiuos projektus už 35 mln. Eur iki 2026 metų.

Darželis, talpinsiantis apie 300 vaikų, galėtų padėti spręsti darželių trūkumo sostinėje problemą bei padėtų pamatus vaikų kūrybiškumo lavinimui. Šalia galėtų įsikurti „Teltonikos“ technologinių mokslų profilio mokykla, kuri talpintų apie 900 artimiausių mikrorajonų vaikų. Šioje mokykloje vaikai galėtų papildomai mokytis inžinerijos, programavimo ir kitų disciplinų.

Liepkalnyje įskurs ir „Teltonikos“ IoT ir B2B akademijos, kuriose studentai galės nemokamai gauti darbinės praktikos, pasirinkę vieną iš daugelio krypčių: inžinerijos, programavimo, gaminių projektavimo ar testavimo, rinkodaros ir pardavimų bei kitų. Praktinius kursus ves „Teltonikos“ profesionalai.

Planuose ir specializuotos gamyklos

Iki 2024 metų „Teltonika“ Liepkalnyje taip pat planuoja pastatyti plastiko ir mechanikos gamyklą bei spausdintinio montažo plokščių gamyklą. Šiose gamyklose turėtų dirbti apie 350 specialistų.

10 000 m2 ploto plastiko gamykloje už 20 mln. Eur įmonių grupė vystys naujas plastiko ir kitų medžiagų multikompleksinio liejimo technologijas. O pilnai robotizuota 25 000 m2 spausdintinio montažo plokščių gamykla už 100 mln. Eur leis „Teltonikai“ tapti nepriklausomai nuo trečiųjų šalių komponentų tiekimo.

Lietuvos puslaidininkių pramonė Liepkalnyje?

Tarp keturiolikos „Teltonikos“ investicinių projektų artimiausiems dešimčiai metų – puslaidininkių pramonės įkūrimas Lietuvoje.

Pasak įmonių grupės prezidento, „Teltonika“ planuoja puslaidininkių tyrimų centrą ir laboratorijas, duomenų centrą, surinkimo ir testavimo gamyklą bei puslaidininkių lustų gamyklą statyti Liepkalnyje. „Šie keturi projektai sukurs dar 2 200 aukštos kvalifikacijos darbo vietų ir pareikalaus 3,1 mlrd. Eur investicijų. Puslaidininkių lustų MTEP ir laboratorijų bei duomenų centro įkūrimą tikimės įgyvendinti iki 2026 metų, puslaidininkių lustų surinkimo gamyklą – iki 2028 metų, o puslaidininkių lustų gamyklą – iki 2030 metų“, – teigia A. Paukštys.

2030 metais šiame 30 ha plotą apimančiame „Teltonika High-Tech Hill“ parke dirbs daugiau nei 5 000 aukštos kvalifikacijos darbuotojų, kuriančių ir gaminančių aukštąsias technologijas už 4 mlrd. eurų kasmet.