Vilnius netoleruoja Rusijos agresiją Ukrainoje palaikančių mokytojų

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Pasirodžius signalams apie kelių sostinės pedagogų socialiniuose tinkluose reiškiamą palaikymą Rusijos režimui, Vilniaus savivaldybės pozicija aiški – tokie asmenys mokyklose dirbti negali.

Savivaldybę pasiekė informacija apie Rusijos propagandą pamokose skleidžiančius mokytojus, jų įrašus socialiniuose tinkluose, kuriuose atvirai palaikoma karinė agresija Ukrainoje, žeminami Ukrainos žmonės bei juos palaikantys Lietuvos piliečiai.

„Pradėjus aiškintis situaciją, mokytojai pateikė pareiškimus išeiti iš darbo ir mokyklose jau nebedirba. Tačiau išėjimas savo noru neužkerta galimybės vėl įsidarbinti kitoje mokykloje. Tai konkretus pavyzdys, kad mokyklų vadovai turi išsiryškinti tokius veikėjus ir pasirūpinti, kad jų neliktų mokyklose, nelaukdami tėvų kreipimųsi. Kviečiu mokyklas ir tėvų bendruomenes informuoti savivaldybę apie kiekvieną probleminį atvejį“, – sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.

Pasak T. Gulbino, savivaldybė konsultuojasi su teisininkais dėl teisinio pagrindo tokių darbuotojų atleidimui. Savivaldybė sieks, kad palaikymą Rusijos režimui demonstruojantys ugdymo įstaigų darbuotojai negalėtų įsidarbinti kitoje švietimo įstaigoje.

Savo rekomendacijas dėl tokių situacijų sprendimo šalies mokykloms rengia ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Savivaldybė informacijos apie vilniečių pastebėtus panašius atvejus lauks Administracijos direktoriaus pavaduotojos Donaldos Meiželytės paštu – donalda.Meizelyte@vilnius.lt.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt