„Neakivaizdiniam Vilniui“ – treji! Kokios pramogos ir staigmenos laukia šiemet?

Alternatyvaus Vilniaus pažinimo iniciatyva „Neakivaizdinis Vilnius“ balandžio 15 d. švenčia trečiąjį gimtadienį. Šia proga vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami narplioti orientacinio žaidimo „Atrakink Vilnių“ užduotis, laikyti tradicija tapusį egzaminą ir dalyvauti kūrybiniame konkurse. Švęskime kartu!

„Džiaugiuosi, kad per tokį trumpą laiką mūsų projektas „Neakivaizdinis Vilnius“ tapo tikru kompanionu kiekvienam, ieškančiam mieste pažinimo džiaugsmo, atradimų ir naujų patirčių. Tikiu, kad ir miesto svečiams jis padeda pamatyti būtent tokią sostinę, kokia labiausiai didžiuojamės“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Per trejus metus platforma ženkliai išaugo: veiklos pradžioje buvo vos keliolika pažintinių maršrutų, o dabar – 70.

„Stengiamės pateikti įvairių staigmenų, kad miestą tyrinėti niekada nepabostų, o pažinimo džiaugsmu mėgautųsi kuo daugiau įvairių grupių  ir įvairiausių pomėgių turinčių žmonių“, – sako projekto iniciatorė ir koordinatorė, Vilniaus savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyresnioji patarėja Sonata Griškienė.

Praeitais metais sukurti išskirtiniai miesto maršrutai, tokie kaip „Vaikantis vėją“ (apie Vilniaus vėtrunges), „Devyni Vilnios tiltai“ (kviečia leistis į žygį per Vilnios tiltus ir upės krantine), „Vilniaus malūnai“. O kad maršrutais keliauti būtų patogiau, pristatyta mobilioji programėlė. Paminėjimo vertas ir mažasis „Neakivaizdinio Vilniaus“ projektas „Išeik į kiemą“. Jis mažuosius vilniečius ir miesto svečius kvietė pažinti savo gyvenamąjį Vilniaus rajoną per žaidimą.

Trečiojo gimtadienio proga „Neakivaizdinis Vilnius“ paruošė įtraukiančių veiklų. Orientacinis žaidimas kvies pažinti miestą, egzaminas – pasitikrinti jau turimas žinias apie sostinę, o kūrybinio konkurso dalyviai galės piešti savo asmeninį maršrutą ir tokiu būdu sukurti sveikinimo atviruką.

Išbandyti jėgas kvies orientacinis žaidimas „Atrakink Vilnių“

Nuo balandžio 15 d. 9.00 val. iki balandžio 25 d. 12.00 val. vyks orientacinis žaidimas „Atrakink Vilnių“. Žaidimo metu iškoduoti ir aplankyti reikės 20 vietų visame Vilniuje. Objektų paieška, įdomūs faktai apie sostinę, sukti klausimai bei loginės užduotys – ar pajėgsite išspręsti jas visas?

Iš visų dalyvių, kurie sugebės įveikti 20 užduočių, burtų keliu išrinksime laiminguosius, kuriems atiteks vertingi prizai (kvietimai aktyvioms pramogoms bei patirtims Vilniuje, „Neakivaizdinio Vilniaus“ suvenyrai). Registracija vyksta  iki balandžio 23 dienos 18.00 val.

Žinioms pasitikrinti: didysis egzaminas apie Vilnių

Kviečiame pasitikrinti, ką sužinojote per metus, ir laikyti jau tradicija tapusį egzaminą. Jūsų laukia 15 klausimų – bent į 10 atsakę teisingai, gausite žinias įrodantį diplomą, kurį sugeneruoti ir atsispausdinti galėsite patys. Lieka palinkėti tik sėkmės!

Kūrybinis konkursas

Dar daugiau staigmenų laukia „Neakivaizdinio Vilniaus“ socialiniuose tinkluose – naujienas kviečiame sekti Facebook ir Instagram paskyrose. Greitu metu čia bus skelbiamas konkursas, kurio dalyviams teks nemažas iššūkis – maršrutą nupiešti patiems.

Ar tai – viskas?

Tikrai ne! Mes ir toliau ketiname tobulėti: siūlysime įvairesnes formas miestui pažinti, be to, greitu metu pristatysime naujieną: pažintinį maršrutą keliaujant viešuoju transportu, o vėliau – ir dviračiu. Didelį dėmesį skirsime įvairių grupių poreikių (turinčių regos, klausos negalią) žmonėms, kad sostinę pažinti galėtume visi kartu.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt