Testavimas nuo COVID-19 keliasi į poliklinikas

Slūgstant sergamumui COVID-19 ir mažėjant besitestuojančių srautams Vilniaus mobiliajame punkte V. Gerulaičio g. 1, jame mažinamas testavimo vietų skaičius, o nuo balandžio 19 dienos vilniečiai testuotis galės ir 5 miesto poliklinikose.

Centro, Antakalnio, Karoliniškių, Šeškinės ir Naujosios Vilnios poliklinikose per dieną PGR testais galės išsitirti iš viso apie 1000 gyventojų.

Testui registruotis galima kaip ir anksčiau,  paskambinus į karštąją liniją 1808 arba savarankiškai – elektroniniu būdu. Svarbu pasirinkti artimiausią testavimo vietą ir prieš vykstant testuotis pasitikrinti SMS žinutėje nurodytą registracijos vietą. Kaip ir iki šiol, nemokamai tiriami bus tie, kurie jaučia COVID-19 simptomus, turėjo sąlytį su sergančiuoju šia liga, yra gavę teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą arba turi išsitirti prieš planines gydymo paslaugas.

Testavimo punktas V. Gerulaičio g. kurį laiką ir toliau veiks, tačiau testų skaičius šiame punkte bus sumažintas iki 1000 PGR per dieną ir iki pusšimčio greitųjų antigenų testų. Jei epidemiologinė situacija prastėtų, testavimo punktas bet kada galėtų padidinti pajėgumus daugiau nei trigubai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt