Naujoje sostinės krepšinio arenoje startuos NBA krepšinio mokyklos programa

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) kartu su stipriausia krepšinio lyga pasaulyje NBA ir Vilniaus miesto savivaldybe skelbia NBA krepšinio mokyklos startą. Jaunieji krepšinio talentai tobulinsis duris ką tik atvėrusiame 3 krepšinio sales talpinančiame Žemynos sporto komplekse.

„Dirbant sporto srityje dažnai tenka narplioti dilemą, kaip geriau panaudoti resursus – plėsti infrastruktūrą, ar investuoti į minkštąsias priemones – specialistų kompetenciją, programų kokybę. Šiuo atveju, turime geriausią variantą, kai jauniems talentams galime suteikti ir idealias sąlygas treniruotėms ir aukščiausio lygio treniruočių programas. Tikimės, kad NBA krepšinio mokykla padės užauginti labai stiprią, netradicinius įgūdžius turinčią krepšininkų kartą “, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas, kuruojantis sporto sritį.

A. Kačerausko nuotr.

NBA krepšinio mokyklos programą įgyvendins Vilniaus miesto krepšinio mokykla. Į programą įeis gairės popamokinėms treniruotėms, treniruočių stovyklos ir NBA klinika, kur treniruosis patys gabiausi žaidėjai, taip pat numatytas specialus trenerių paruošimas, platus NBA renginių tinklelis, treniruotėms bus naudojama NBA standartus atitinkanti įranga ir kitas inventorius.

Pagal NBA krepšinio mokyklos programą bus ugdomi 6-18 m. merginos ir vaikinai. Ypatingas dėmesys bus skiriamas jaunoms 14-18 m. krepšininkėms, siekiančioms tapti profesionaliomis sportininkėmis.

„Man didelė garbė būti šio projekto, kurį Vilniaus miesto savivaldybė sukūrė, dalimi. Mes norime būti kuo arčiau bendruomenės. Turime daugybę fanų visame pasaulyje ir norime su jais dirbti. NBA krepšinio mokykla atspindi NBA dvasią – ji ne tik leis vaikams žaisti krepšinį, bet ir kurs ryšius tarp būsimųjų krepšininkų, statys krepšinio šeimą. Mums didelė privilegija prie to prisidėti, o Vilnius tam yra geriausia vieta“, – sako NBA Europe viceprezidentas Jesus Bueno Pascual.

„Tai istorinis įvykis ne tik Lietuvai, Baltijos šalių regionui, bet ir visai rytų Europai. Tokio nuolatinio projekto dar nebuvo vykdoma NBA jaunimo programų kontekste.

Visų pirma, tai suteiks plačias galimybes krepšinio populiarinimui – ne tik lokaliai, bet ir tarptautiniu mastu. Turint NBA mokyklą gaunama labai daug tarptautinės komunikacijos. Tikiuosi, jog Vilniaus miesto savivaldybė, kuri yra šio projekto šeimininkė, tikrai išnaudos visas jo galimybes.

Antra, tai suteiks naujos kokybės mūsų jaunimo treniravimo ir daugiamečio krepšininkų rengimo metodikoms. Kadangi, jau laiko patikrintos ir pasiekimais bei rungtynėmis išbandytos Lietuvos krepšinio metodikos pasipildys naujomis žiniomis – tai yra NBA rekomenduojamu jaunųjų krepšininkų rengimo modeliu, kurį mes iš esmės žinome, tačiau praktinio, aktyvaus gyvenimo dar iki šiol nebuvo.

Labai džiaugiuosi, kad šis projektas startuoja Lietuvoje ir tikiu, jog tai duos impulsą žymiai platesniam tiek krepšinio, tiek būtent šio projekto vystymui“, – mintimis dalijosi Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

NBA krepšinio mokykla veiks Žemynos sporto komplekse. Kompleksas iš viso užima kiek daugiau nei 4267 kvadratinius metrus. Pagrindinėje erdvėje įrengtos trys krepšinio aikštės, šalia – gimnastikos salė. Čia išskleidžiamos teleskopinės tribūnos talpina 1400 žiūrovų. Pagrindinė krepšinio aikštė apšviesta 2000 liuksų intensyvumu ir atitinka varžyboms tinkamoms arenoms keliamus reikalavimus, todėl bus naudojama ne tik treniruotėms, bet ir aukšto sportinio meistriškumo renginiams.

Analogiškas NBA krepšinio mokyklas jau turi Brazilija, Ispanija, Šveicarija, Italija, Graikija, Kuveitas, Egiptas, Jungtiniai Arabų Emyratai, Indija ir Kinija.