Vilnius rengsis Ekstremaliojo sporto centro koncesijos konkursui

 

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė, kad miestui reikalingas dar vienas sporto objektas – Ekstremaliojo sporto centras. Projektą miestas realizuos bendradarbiaudamas su privačiais investuotojais – artimiausiu metu planuojama skelbti koncesijos konkursą ir su konkurso laimėtojais sudaryti 17 metų koncesijos sutartį.

„Vilnius labai sparčiai auga, o kartu auga ir poreikis sporto objektams. Todėl greta/be plečiamos infrastruktūros atvirose erdvėse,  sostinei, o ir visai Lietuvai, labai trūksta profesionaliam ir mėgėjų sportui pritaikyto centro, kuriame būtų galima saugiai treniruotis ištisus metus ir rengti tarptautines varžybas. Atsiradus tokiam objektui, mūsų šalis turėtų galimybę ugdyti aukšto lygio sportininkus sparčiai populiarėjančiose ekstremalaus sporto šakose, kurių vis daugiau įtraukiama į Olimpines žaidynes. Kartu naujasis centras galėtų priimti dešimtis tūkstančių sporto entuziastų, o aktyvus laisvalaikis svarbus sprendžiant jaunimo užimtumo problemą“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas, kuruojantis sporto klausimus.

Pirminiais vertinimais, Ekstremaliojo sporto centras per metus galėtų sulaukti iki 50 tūkst. lankytojų. Centre planuojama vykdyti jaunimo užimtumo, neformalaus ugdymo ir ekstremaliojo sporto populiarinimo veiklas.

Investuos koncesininkas

Projektą įgyvendinant koncesijos būdu, apie 11,5 mln. eurų į pastatus, lauko inžinerijos ir infrastruktūros sprendimus investuos privatus subjektas. Vilniaus miesto savivaldybė prie projekto įgyvendinimo prisidės nuomos teise perduodama privačiam subjektui, laimėjusiam atvirą koncesijos konkursą, visuomeninės paskirties žemės sklypą, adresu Tyzenhauzų g. 97. Bendrasis jo plotas – daugiau nei 4 hektarai.

Kaip nusprendė miesto Taryba, Ekstremaliojo sporto centro teritorijoje koncesininko sukurtas turtas, įskaitant pastatus ir įrangą juose, nuosavybės teise jam ir priklausys. Sklype įrengta lauko laisvalaikio zona po sutarties pabaigos priklausys Vilniaus miesto savivaldybei. Tačiau sutartyje bus numatyta ir koncesininkui priklausančio turto išpirkimo galimybė.

Oficialiai paskelbti koncesijos konkurso sąlygas Vilniaus miesto savivaldybė planuoja dar šių metų pirmoje pusėje. Koncesijos sutartis su privačiu subjektu galėtų būti sudaryta 2023 m. pradžioje.

Statybas vykdys dviem etapais

Ekstremaliojo sporto centre pirmuoju etapu planuojama įrengti pagrindinį pastatą ir lauko zonas. Antruoju etapu bus vykdomos olimpinio parko ir hostelio statybos.

3500 kv. m pagrindinis pastatas bus skirtas kalnų dviračių, riedlenčių, riedučių, paspirtukų, parkūro, riedančių slidžių ir snieglenčių sportui. Pastate numatyta įrengti pradedančiųjų, įgūdžių lavinimo, apšilimo, treniruočių, saugaus nusileidimo zonas, taip pat parkūro, kūno akrobatikos ir akrobatinio bėgimo zoną, erdvę su kavine žiūrovams bei dviračių, riedlenčių, paspirtukų ir riedučių zoną pažengusiems, kurioje būtų galima organizuoti varžybas.

Šalia arenos numatoma įrengti aktyvios veiklos zoną, poilsio bei laisvalaikio erdves. Lauko zonoje šalia sporto centro rengiamasi sukurti velo trasą, pirmųjų šuolių trasą pradedantiesiems ir įprastą šuolių zoną bei greito nusileidimo trasas.

Antruoju etapu toje pačioje teritorijoje turėtų iškilti maždaug 2000 kv. m olimpinis parkas su erdvėmis mažųjų dviračių (BMX) laisvajam stiliui ir riedlenčių sportui. Aukšto lygio olimpinio sporto zona būtų pritaikyta ne tik treniruotėms, bet ir oficialių tarptautinių varžybų organizavimui. Taip pat planuojama įrengti 60 vietų hostelį sportininkams apsistoti.

Investicijų įstatyme numatyta tvarka, Ekstremaliojo sporto centro idėją miestui pasiūlė bendrovė „SBA Urban“.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt