Biurai sostinėje pritaikyti karo pabėgėlių apgyvendinimui

Iki šiol stovėjusius nenaudojamus beveik 900 kv. m biurus Buivydiškių gatvėje Vilniaus savivaldybė skyrė ukrainiečių apgyvendinimui. Iš viso šiose patalpose galės apsigyventi iki 80 žmonių, šiuo metu jau įsikūrė 15: jauniausiai gyventojai – pusantrų metų, vyriausiai – apie 80 m.

„Į Vilnių prieglobsčio kasdien atvyksta po pora šimtų karo pabėgėlių, tad karui tebesitęsiant, jau ima trūkti vilniečių siūlomų būstų.  Nusprendėme pritaikyti  nenaudojamas biurų patalpas ir jas pavertėme tinkamomis gyventi, o susivienijusi stipri vilniečių bendruomenė labai daug prisideda, remdama būtiniausiais daiktais, įranga“, – sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.

Patalpose apgyvendinama labiausiai socialiai pažeidžiama grupė – moterys su vaikais. Čia jau įsikūrusios ukrainietės atvyko iš Pabėgėlių registracijos centro, viešbučių, nusprendusių nutraukti paramą, taip pat iš šeimų, kurios nusprendė nebeteikti paramos.

Socialiniuose tinkluose paskelbus žinutę apie reikalingą paramą, iškart sulaukta per 400 savanorių, pasiūliusių savo pagalbą. Per pora dienų žmonės pasirūpino beveik visais gyvenimo pradžiai reikalingiausiais daiktais – nuo maisto iki buitinės technikos, žaislų ir drabužių vaikams. Viena vilnietė atvyko su didžiuliu puodu barščių ir visus gardžiai pamaitino.

Naujakurių patogumui Vilniaus savivaldybė patalpose įrenginėja dušus ir virtuvę. Kadangi patalpose patalpose apsigyvens ir mokyklinio amžiaus vaikai, šiuo metu labai reikia tik interneto.

Šiuo metu ukrainiečių apgyvendinimui taip pat ruošiami kiti dideli butai Šopeno gatvėje. Planuojama, kad juose bus galima įkurdinti nuo keliasdešimt iki 100 žmonių.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt