Sostinės gyventojai kviečiami teikti idėjas Vilniui ir paskirstyti per 300 tūkst. eurų

Šiemet projektas „Dalyvauk! Vilnius“ gyventojų idėjoms paskirstys per 300 tūkst. eurų ir apims visas sostinės seniūnijas.  Į seniūnijų biudžeto skirstymą sostinės gyventojai turi galimybę įsitraukti  jau antrus metus iš eilės. Sugalvojus šaunių idėjų, galima patiems spręsti, kurios jų vertos įgyvendinti 2023-aisiais.

„Vilnius – nuolat auga, keičiasi ir tobulėja. Norisi, kad kiekvienas vilnietis jaustųsi savo miesto šeimininku. Pernai išbandėme pilotinį projektą, o šiemet tęsiame ir jau visus gyventojus kviečiame pagalvoti, kas grįžus po darbo, savaitgalį ar atostogų metu prie namų leistų jaustis dar geriau“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Iki šiol seniūnijų programos įgyvendinimui skiriamas miesto biudžeto lėšas aplinkos gerinimui planuodavo seniūnai ir seniūnės, sudarydami metų planus. Nuo šių metų kiekvienas aktyvus vilnietis gali prisidėti prie savivaldybės biudžeto skirstymo, aplinkos gerinimo idėjų priėmimo, opiausių problemų sprendimų paieškos bei diskusijų.

Gyventojai po vieną ar kooperuodamiesi į bendraminčių grupes galės siūlyti bendruomenei aktualių klausimų sprendinius. Pasiūlymus vilniečiai galės teikti „Želdinių“, „Mažosios architektūros“, „Sporto“, „Poilsio ir laisvalaikio“ kategorijoms. Viskas veiks labai paprastai: iki birželio 2 d. sostinės gyventojai kviečiami galvoti aplinkos gerinimo idėjas, jas nuo birželio 3 d. registruoti platformoje http://dalyvauk.vilnius.lt. Rudenį, lapkričio mėnesį, vyks balsavimas už labiausiai patikusį (-sius) ir reikalingiausią (-ius) pasiūlymą (-us).  Daugiausiai gyventojų balsų surinkusias idėjas Savivaldybė įgyvendins per ateinančius metus.

Praėjusiais metais trijų sostinės seniūnijų – Rasų, Justiniškių ir Verkių – gyventojai patys paskirstė aplinkos puoselėjimui  skirtus 64 tūkst. eurų. Aktyvūs ir savo aplinkai neabejingi vilniečiai iš viso registravo 100 pasiūlymų pagerinti savo bendruomenės gyvenamąją aplinką. Kadangi ne visos idėjos atitiko dalyvaujamojo biudžeto sąlygas, dėl teisės būti įgyvendintos susirungė 31. Geriausia ir bendruomenei reikalingiausia idėja Rasų gyventojai išsirinko paplūdimio prie Vilnios įrengimą, Justiniškių – pasivaikščiojimo taką visomis oro sąlygomis, o Verkių seniūnija savo biudžetą paskyrė dviem idėjoms: treniruoklių ir futbolo aikštelėms Balsiuose.

Su visomis projekto datomis, sąlygomis, konkrečiomis kiekvienai seniūnijai skirtomis sumomis gyventojai gali susipažinti „Dalyvauk! Vilnius”>>

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt