„Neakivaizdinio Vilniaus“ audiomaršrutas: „Kelionė laiku 2-uoju troleibusu“

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Nuo Stoties iki Saulėtekio, nuo Vilniaus mūrų iki Niujorko – „Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia pažinti sostinę keliaujant viešuoju transportu. Startuoja pirmasis istorinis audiomaršrutas vilniečiams ir miesto svečiams, pristatantis Vilnių keliaujantiems 2-uoju troleibusu.

„Dar viena dovana mylintiems Vilnių. Džiaugiuosi, kad gausėja pažintinių projektų, kuriančių ne tik informacinę, bet ir emocinę vertę“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Audiomaršrutas turėtų tapti ne tik puikia pramoga pakeliauti laiku po savo mylimą miestą čionykščiams gyventojams, bet ir unikalia priemone, leidžiančia su sostine susipažinti miesto svečiams. Vykdami 2-uoju numeriu pažymėtu troleibusu, keleiviai išgirs 13 pasakojimų, kurie glaustai nušvies Vilniaus istoriją – miesto sieną, Jogailos ir Žygimantų gatves (pastaroji buvo 26 m pločio bulvaras) ar net dvylika kartų perstatytą Žaliąjį tiltą. Stotelių daug: „Neakivaizdinis Vilnius“ žada, jog keleiviai maršrutą atras visiškai naujomis akimis.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

2-asis troleibusas pasirinktas neatsitiktinai. Tai pirmasis Vilniuje pradėjęs kursuoti troleibusas,  riedantis beveik tokia pačia trasa kaip ir XX a. viduryje – viso labo aplenkdamas Gedimino prospektą bei nutįsdamas iki studentų miestelio Saulėtekyje.

Klausytis pirmojo audiomaršruto, pritaikyto kelionei viešuoju transportu, visiškai nesudėtinga –  troleibusui sustojus audiogide nurodytoje stotelėje, tereikia paleisti atitinkamą garso takelį. Kiekvieno pasakojimo trukmė pritaikyta prie įprasto troleibuso judėjimo greičio, todėl keleiviai tikrai spės mėgautis vaizdais pro langą ir klausytis istorijų. Kelionę rekomenduojama pradėti Stotyje arba laikytis krypties Stotis–Saulėtekis, nes informacija audiogide pateikiama tokiu eiliškumu.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ platformoje ir mobiliojoje programėlėje vilniečiams ir miesto svečiams pristatoma per 70 maršrutų pėstiesiems. Nuo šiol Vilnius savo istoriją pasakos ir keliaujant miesto viešuoju transportu.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

„Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutą „Kelionė laiku 2-uoju troleibusu“ galima rasti www.neakivaizdinisvilnius.lt ir mobiliosios programėlės „Neakivaizdinis Vilnius“ skiltyje „Studijos pakeliui“.

Gegužės 15 ir 22 dienomis „Neakivaizdinis Vilnius“ vilniečius ir miesto svečius kviečia į pristatomąsias audiomaršruto ekskursijas, kurias ves gidas. Maršrutas prasidės Stotyje ir baigsis Saulėtekyje. Ekskursijos nemokamos, tereikės įsigyti troleibuso bilietą. Ekskursijų dalyvių laukia staigmenos – „Neakivaizdinio Vilniaus“ suvenyrai.

Projekto partneriai: UAB „Vilniaus viešasis transportas“, SĮ „Susisiekimo paslaugos“, „Gatvės gyvos“.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt