Neįgalieji į savo namus riedės patogiau ir spalvingiau

Nuotr. Sauliaus Žiūros

„Padėkime kaimynams su negalia judėti laisvai, kokybiškai ir spalvingai“ – skambėjo kvietimas į Savivaldybės įmonės „Vilniaus miesto būstas“ kolektyvo organizuot1 pavasarinę talką.  Darbuotojų iniciatyva penktadienį Pilaitės gyventojai pakviesti gražiam tikslui – judėjimo negalią turinčių žmonių skirtoms nuovažoms (pandusams) prie Karaliaučiaus g. 5 bei Karaliaučiaus g. 5A namų atnaujinti ir perdažyti.

„Siekėme suburti bendruomenę ir įmonės darbuotojus prie dviejų daugiabučių namų judėjimo negalią turintiems gyventojams skirtų nuovažų (pandusų) dažymui. Bendra veikla stiprina bendradarbiavimą ir skatina prižiūrėti sukurtą rezultatą“, – sako „Vilniaus miesto būstas“ direktoriaus pavaduotoja Rosita Žibelienė.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

„Vilniaus miesto būstas“ darbuotoja Aušra, paklausus, kas paskatino čia ateiti, teigė, jog per keletą metų darbo yra girdėjusi ne vieną sudėtingą žmonių su negalia gyvenimo istoriją ir tapusi jų dvasios stiprybės, gebėjimo eiti į priekį, kurti grožį ir skleisti gėrį aplink save liudininke. Moteris mano, kad patogi, graži aplinka daro įtaką ir mūsų savijautai, psichologijai, mąstymui bei požiūriui.

„Šia talka siekiame keisti gyventojų požiūrį į skiriamą socialinį būstą bei jo aplinką. Taip pat norime suburti kaimynus, kad jie vieni kitus geriau pažintų ir rūpintųsi aplinka, vieni kitus palaikytų ir, prireikus padėtų,“ – Aušrą papildo jos kolegė Sigutė.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

R. Žibelienė džiaugiasi rezultatais ir tiki, kad panašių renginių surengs ir daugiau.