Naujas maudymosi sezonas: du nauji paplūdimiai, vietos ir neįgaliems, ir augintinių turintiems žmonėms

Plečiant sostinės gyventojams ir svečiams pritaikytą poilsio, sveikatinimo ir rekreacijos infrastruktūrą, Vilniuje įrengti du nauji paplūdimiai: Grigiškėse „legalizuotas“ paplūdimys Vokės vingyje, o poilsiautojams su augintiniais pritaikyta Vingio parko maudykla Neryje. Šią vasarą „Grindos“ gelbėtojai rūpinsis poilsiautojų saugumu jau 12-oje sostinės paplūdimių.

Dėl palankios geografinės padėties ir miestą supančių miškų Vilnius išsiskiria didžiulėmis rekreacinio poilsio  galimybėmis. Miestą kertančios Neries, Vilnios ir Vokės upės, Žalieji ir Antakalnio ežerai sudaro sąlygas kokybiškam vilniečių ir sostinės svečių poilsiui prie vandens.  Per pastaruosius kelerius metus „Grindos“ prižiūrimuose sostinės viešuosiuose paplūdimiuose sukurtos poilsio, aktyvaus laisvalaikio ir iškylų zonos, pagal universalaus dizaino principus įrengta infrastruktūra pritaikyta žmonėms su negalia. Visi vilniečiai  ir sostinės svečiai šia infrastruktūra gali naudotis nemokamai ištisus metus.

„Viešųjų paplūdimių lankytojams svarbiausia pasiekiamumas viešuoju transportu ar dviračiais. Vis dėlto ne mažiau svarbu skirtingoms interesų grupėms pritaikyta infrastruktūra – maudymosi lieptai, dviračių takai ir stovai, pėsčiųjų takai, treniruoklių, dušų, tualetų, iškylos vietų pritaikymas naudotis kiekvienam – ir individualių poreikių turintiems. Suprantama, didelę įtaką daro ir paplūdimių priežiūros kokybė – higieną užtikrinantys tualetai, reguliarus vandens ir smėlio kokybės stebėjimas, sporto aikštelių įvairovė ir nemokamai suteikiamas sporto inventorius. Visa tai generuoja poilsiautojų srautus ir sveikatinimui skirto inventoriaus naudojimą ne tik vasarą, bet ir kitais metų laikais,“ – įžvalgomis dalijasi Andrius Griškevičius, Vilniaus viešuosius paplūdimius įrengiančios ir prižiūrinčios įmonės „Grinda“ vadovas.

I. Lapin nuotr.

Vilniaus paplūdimiai pasižymi išskirtiniu dėmesiu lankytojams ir juos supančiai aplinkai: Mėlynoji vėliava,  visame pasaulyje žinomas ir pripažįstamas paplūdimių kokybės ir aplinkosaugos ženklas, šią vasarą vėl plevėsuos sostinės Balsiuose (prie Žaliųjų ežerų) ir Žirmūnuose. Tai vieninteliai Lietuvoje tokiu aukštu apdovanojimu įvertinti gėlavandeniai paplūdimiai. Ypatingų poreikių turintiems žmonėms pritaikyti Balsio, Balžio ir Gilužio ežerų paplūdimiai.

Prieš maudymosi sezoną visose maudyklose  atlikti  vandens kokybės tyrimų rezultatai atitinka Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro (SMLPC) keliamus higieninius reikalavimus, todėl juose saugu maudytis. Viso maudymosi sezono metu (iki pat rugsėjo 15 d.) sostinės viešuosiuose paplūdimiuose  kasdien nuo 8:00 val. iki 20:00 val. rūpinsis 40 gelbėtojų.

Vilniaus miesto viešųjų paplūdimių žemėlapis: https://www.grinda.lt/vilniaus-miesto-papludimiai/

  • Žirmūnų paplūdimys įsikūręs centrinėje miesto dalyje prie Neries upės, yra lengvai pasiekiamas viešuoju transportu, pėsčiomis ar dviračių taku. Įrengti takai, paplūdimį leidžiantys pasiekti asmenims su judėjimo negalia, iškylų zonoje įrengti jiems pritaikyti stalai, įrengta maudymosi zona – čia riboto judumo suaugusieji ir vaikai galės pasinaudoti specialiu paplūdimio vežimėliu – juo saugu panirti į vandenį ir pasimėgauti vasarišku malonumu. Paplūdimys ir šiemet įvertintas Mėlynosios vėliavos apdovanojimu.
  • Balsio (Žaliųjų ežerų) paplūdimys – vienas didžiausių ir populiariausių Vilniaus miesto viešųjų paplūdimių su gerai išplėtota aktyvaus poilsio infrastruktūra (vaikų žaidimų aikštelė, lauko treniruokliai krepšinio, tinklinio, petankės aikštelės ir inventorius). Maudymuisi ir irklavimo mokymui pritaikyti lieptai, kitų paslaugų teikėjai nuomoja poilsio ir sveikatinimo inventorių (vandens dviračius, irklentes, valtis). Nesunkiai pasiekiamas viešuoju transportu, dviračiais ir pėsčiomis. Infrastruktūra iš dalies pritaikyta asmenims su judėjimo negalia. Paplūdimys ir šiemet įvertintas Mėlynosios vėliavos apdovanojimu.
  • 2 Valakampių paplūdimiai slepiasi Antakalnio pušynuose prie Neries upės. Lengvai pasiekiami viešuoju transportu ar dviračiais, išsiskiria ypač didele sporto aikštynų erdve – čia įrengtos 6 paplūdimio tinklinio aikštelės, futbolo aikštė, krepšinio aikštelė. Valakampių II-jame paplūdimyje atskira zona skirta nudistams.
  • 2 Tapelių ežero paplūdimiai įsikūrę prie nedidelio kiek tolėliau nuo sostinės centro esančio itin švaraus miško ežero. Pasiekiami automobiliu, viešuoju transportu ar dviračiais. Reguliariai įžuvinamas, jame vykdoma ribota žūklė. Įrengta žvejojimo vieta fizinę negalią turintiems asmenims
  • 2 Balžio (Šilo) ežero paplūdimiai įrengti prie atokiau nuo miesto centro esančiame miško ežere. Pasiekiami automobiliu, viešuoju transportu ar dviračiais. Šiaurinėje pakrantėje vasarą veikia vandens slidinėjimo trasa. Vakarinėje pakrantėje įrengtas paplūdimys asmenims su judėjimo negalia.
  • Gilužio ežero ir Salotės ežero paplūdimiai įsikūrę šalia didelio ir augančio Pilaitės mikrorajono. Nesunkiai pasiekiami viešuoju transportu, dviračiais ar pėsčiomis. Gilužio paplūdimys iš dalies pritaikytas asmenims su fizine negalia, jame šiemet išplėsta aktyvaus poilsio (treniruokliai, maudymosi zona) bei poilsio zona (įrengtos stacionarios kepsninės, lauko stalai).
  • Grigiškių paplūdimys Vokės upės vingyje jau ir anksčiau buvo mėgiamas vietos bendruomenės – šiemet čia išplėsta maudykla ir smėlio zona, įrengta persirengimo kabina ir gelbėtojų postas, suformuota nauja iškylų erdvė su stacionariomis lauko kepsninėmis bei iškylų stalais.
  • Vingio parko paplūdimys yra vienintelis sostinės paplūdimys, skirtas lankytojams su augintiniais. Buvusioje neformalioje maudykloje praplatinta smėlio juosta, pastatyta persirengimo kabina, bus įrengta iškylų zona su stacionariomis lauko kepsninėmis ir iškylų stalais. Kaip ir kituose viešuosiuose paplūdimiuose, poilsiautojų (ir jų keturkojų augintinių) saugumu čia rūpinsis gelbėtojas.