Daugiau kaip 300 tūkst. vilniečių aplinkos gerinimui – prasideda idėjų registracija

Dalies miesto biudžeto skirstymą trijose seniūnijose pernai išbandžiusi sostinė šiemet kviečia jau visus vilniečius siūlyti aplinkos gerinimo idėjas. Šiandien prasidedanti iniciatyvų registracija tęsis iki spalio 9 d. Gyventojų aplinkos gerinimui skirti 307 tūkst. eurų, vienam projektui – iki 10 tūkst. eurų.

„Kas kitas gali geriau žinoti gyventojų poreikius nei jie patys? Džiaugiuosi, kad Vilnius, taip kaip ir Helsinkis, Talinas, Madridas ar kitos Europos sostinės, gyventojams suteikė galimybę įsitraukti ir puikų įrankį spręsti, kaip įveiklinti viešąsias erdves, suteikti gyvumo ir kokybės savo gyvenamajai aplinkai bei kartu nuspręsti kam panaudoti viešąsias lėšas“, – sako Vilniaus savivaldybės tarybos narė Rita Balčiūnienė ir prideda, kad tai jau nebėra naujovė, o daugelyje šalių pasiteisinęs būdas kartu su bendruomene spręsti lėšų panaudojimą patiems siūlant idėjas.

Iki šiol seniūnijų programos įgyvendinimui skiriamas miesto biudžeto lėšas aplinkos gerinimui planuodavo seniūnai ir seniūnės, sudarydami metų planus. „Dalyvauk! Vilnius” kiekvienam aktyviam vilniečiui leidžia prisidėti prie savivaldybės biudžeto skirstymo, aplinkos gerinimo idėjų priėmimo, opiausių problemų sprendimų paieškos bei diskusijų.

Po vieną ar kooperuodamiesi į bendraminčių grupes gyventojai gali siūlyti bendruomenei aktualių klausimų sprendinius. Pasiūlymus vilniečiai gali teikti „Želdinių“, „Mažosios architektūros“, „Sporto“, „Poilsio ir laisvalaikio“ kategorijoms. Idėjas sostinės gyventojai gali registruoti nuo birželio 3 d. iki spalio 9 d. platformoje http://dalyvauk.vilnius.lt. Rudenį, lapkričio mėnesį, vyks balsavimas už labiausiai patikusį (-sius) ir reikalingiausią (-ius) pasiūlymą (-us).  Daugiausiai gyventojų balsų surinkusias idėjas Savivaldybė įgyvendins per ateinančius metus.

Praėjusiais metais trijų sostinės seniūnijų – Rasų, Justiniškių ir Verkių – gyventojai patys paskirstė aplinkos puoselėjimui  skirtus 64 tūkst. eurų. Aktyvūs ir savo aplinkai neabejingi vilniečiai iš viso buvo užregistravę 100 pasiūlymų pagerinti savo bendruomenės gyvenamąją aplinką. Kadangi ne visos idėjos atitiko dalyvaujamojo biudžeto sąlygas, dėl teisės būti įgyvendintos susirungė 31. Geriausia ir bendruomenei reikalingiausia idėja Rasų gyventojai išsirinko paplūdimio prie Vilnios įrengimą, Justiniškių – pasivaikščiojimo taką visomis oro sąlygomis, o Verkių seniūnija savo biudžetą paskyrė dviem idėjoms: treniruoklių ir futbolo aikštelėms Balsiuose.

Projekto datos, sąlygos, konkrečios kiekvienos seniūnijos sumos – „Dalyvauk! Vilnius”

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]