Vilnius rengiasi naujos mokyklos statyboms Kalnėnuose

Vilnius toliau plečia mokyklų tinklą ir ruošiasi naujos progimnazijos Kalnėnų gyvenvietėje, Rasų seniūnijoje, Flamandų gatvėje, statyboms. Šiandien miesto Taryba pritarė beveik 4,24 ha žemės sklypo pirkimui, kuriame planuojama progimnazija.

Naują mokyklą nuspręsta statyti įvertinus didelį ugdymo įstaigų vietų trūkumą Kalnėnų gyvenvietėje.  Statistika rodo, kad kasmet čia ateis daugiau kaip 220 pirmokų, o šiai teritorijai priskirta Antano Vienuolio progimnazija gali priimti tik apie 96 būsimus pirmokus.

Tarybai priėmus sprendimą pirkti žemės sklypą, bus pradėtos pirkimo procedūros, kurios gali trukti apie du mėnesius. Suderėta sklypo įsigijimo kaina dar turės būti patvirtinta miesto Taryboje. Įsigijus sklypą, bus galima skelbti architektūrinį konkursą progimnazijos projektui.

Planuojama, kad naujojoje progimnazijoje galėtų mokytis apie 800 pirmų-aštuntų klasių mokinių.

Jau šiemet Vilniuje duris atvers pirmoji iš 8 mokyklų, kurias Vilnius suplanavo atidaryti iki 2025 metų. Rugsėjo mėnesį mokiniai sugužės į naują Tolminkiemio gimnaziją Pilaitėje. Per artimiausius kelerius metus planuojama, kad naujos ugdymo įstaigos bus pastatytos rajonuose, kurie itin sparčiai plečiasi. Du darželiai-mokyklos – Perkūnkiemyje ir Tarandėje, planuojama įkurti ir 3 progimnazijas – Antakalnyje, Bajoruose bei Pavilnyje (Signatarų kvartale).

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt