Sostinės Lazdynų baseine atliekami pirmieji bandymai su vandeniu

Sostinės Lazdynų daugiafunkciame komplekse pirmą kartą vandeniu užpildytas olimpinis baseinas. Atskiras baseino dalis užpildant vandeniu, šiuo metu išbandomas baseino sandarumas.

„Lazdynų baseinas yra vienas stambiausių naujų sporto infrastruktūros objektų mieste, tad komplekso atidarymo itin laukia tiek gyventojai, tiek sporto bendruomenė. Atitinkamai siekiama bendruomenę išsamiai informuoti apie darbų eigą. Šiandien objekte jau yra užbaigta 81 proc. visų statybos darbų, didysis baseinas yra testuojamas vandeniu, ryškėja apdailos elementai“, – pasakoja Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.


Pasak jo, sandarumo bandymai vyksta sklandžiai, neaptikta jokių ydų, tad pagrindinio baseino įrengimas yra ties finišo tiesiąja. Rugpjūtį planuojama įjungti cirkuliacinę sistemą baseino vandeniui filtruoti.


Mažesniajame – nardymo baseine – baseinų įrengimo įmonė iš Olandijos „Variopool BV“ dugną kloja specialia plėvele. O pagrindinis objekto rangovas AB „Panevėžio statybos trestas“ pradėjo pažeistų vamzdynų remonto darbus. Nehermetiški vamzdžiai – vienas iš defektų, paliktų buvusių Lazdynų baseino rangovų UAB „Irdaiva“.
„Ne paslaptis, kad buvę statytojai paliko objektą netvarkingą, o dalį darbų atliko netinkamai, todėl esame priversti ieškoti papildomų finansinių ir laiko išteklių defektų ištaisymui. Kita vertus, esame patenkinti, kad su naujais rangovais radome bendrus sprendimus ir brokas jau yra taisomas“, – pabrėžia V. Benkunskas.
Skaičiuojama, kad netinkamų varžtų metalo konstrukcijų tvirtinimui keitimas miestui papildomai kainavo 48 tūkst. eurų, o nehermetiškų vamzdynų ir šilumos trasų remonto projektavimas bei darbai – dar 181 tūkst. eurų.
Vicemeras pažymi, jog savivaldybė sieks, kad žala miestui būtų atlyginta teismo sprendimu. Vilniaus miesto savivaldybė ikiteisminio tyrimo, kurį atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, metu pasinaudojo teise pareikšti civilinį ieškinį. Teismo Vilniaus miesto savivaldybė prašo turtinės žalos atlyginimą priteisti iš asmenų, kuriuos teismas pripažins kaltais padarius nusikalstamas veikas.

Nuotraukos – Eitvydo Kinaičio.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt