Vilniečių vaikams – daugiau nei 200 savivaldybės finansuojamų vasaros stovyklų

Vilniaus miesto savivaldybė suprasdama vaikų užimtumo svarbą vasaros metu šiais metais vaikų vasaros poilsio stovyklų organizavimui skyrė ypatingą dėmesį. Daug metų  iš  eilės  sostinė finansiškai paremia stovyklas, finansavimas vaikų vasaros stovykloms kiekvienais metais auga. Šiais metais iš viso vaikų vasaros poilsio stovyklų organizavimui skirta 630 000 Eur, tai leis 15  tūkstančių  vilniečių  vaikų smagiai  leisti vasarą 216 savivaldybės pilnai ar dalinai finansuojamuose stovyklose. Dar 110 000 Eur skirta visą vasarą organizuoti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų dienos užimtumą. Šią vasarą išskirtinis dėmesys skiriamas antrus namus Lietuvoje radusiems Ukrainos vaikams. Stovyklose planuojama užimti daugiau nei 1700 vaikų, atvykusių iš Ukrainos.

Savivaldybės finansuojamose stovyklose kviečiami dalyvauti visi vaikai besimokantys Vilniaus miesto mokyklose, prioritetas skiriamas vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių bei vaikams, gaunantiems socialinę paramą arba turintiems teisę į socialinę paramą.

„Labai džiaugiamės, kad į mūsų kvietimą šiais metais užimti į Vilnių atvykusius vaikus iš Ukrainos atsiliepė absoliuti dauguma stovyklų organizatorių, kurie mielai priims vaikus iš Ukrainos ir parengė įdomias ir originalias programas. Net 160 programų vilniečių vaikai ir vaikai, atvykę iš Ukrainos turės galimybę smagiai ir prasmingai leisti laiką kartu“, – kalbėjo sostinės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Šiais metais atsirado naujų stovyklų organizatorių, daugumos stovyklų kainos neviršija 20 Eur už dieną, vaikų tėvai turės didesnes pasirinkimo galimybes kur nukreipti stovyklauti savo vaikus. Kaip ir kasmet dauguma finansuojamų stovyklų yra dieninės (139), bendro profilio ir organizuojamos Vilniaus mieste, tačiau vyks ir 64 stacionarios stovyklos su laikinu apgyvendinimu ir 13 mobilių stovyklų. Pagal programos profilį tėvams ir jų vaikams siūloma 24 meninės stovyklos, 7 turistinės stovyklos, 49 sporto stovyklos, taip pat organizuojamos, karinės, kraštotyros, mokslinės, kalbų ir kitos stovyklos. Šios  stovyklos organizuojamos visoje Lietuvoje: vaikai galės stovyklauti Alytaus raj., Ignalinos raj. Plungės raj., Kretingos raj., Širvintų raj., Švenčionių raj., Zarasų raj., Varėnos raj., Trakų raj. Prienų raj. Širvintų raj., Utenos raj., Druskininkuose, Šventojoje, Palangoje ir kituose miestuose. Stovyklas galima rinktis ir pagal amžių – nuo 7 iki 18 metų. Stovyklos Vilniuje prasidės jau nuo birželio 13 d.

Stovyklų sarasas 2022