Pildosi Vilniaus gertuvių žemėlapis: gertuvėmis aprūpins mokyklų aikštynus

Vilniaus miesto savivaldybė ir UAB „Vilniaus vandenys“ diegia gertuvių tinklą šalia atnaujintų mokyklų aikštynų. Šiuo metu Vilniaus miesto gertuvių žemėlapis yra pasipildęs 4 naujomis gertuvėmis, dar 7 vandens fontanėlius planuojama įrengti per šiuos metus.

„Gertuvių tinklą mokyklų stadionuose nusprendėme išplėsti dėl dviejų priežasčių. Viena vertus, mokyklų aikštynai yra mikrorajonų traukos centrai, kur bendruomenė aktyviai sportuoja, tad geriamojo vandens poreikis yra labai didelis. Kita vertus, siekiame mokiniams diegti įprotį gerti vandenį naudojantis vandens fontanėliu ar pasipildyti vandens gertuves, o ne pirkti vandenį buteliuose ar juo labiau – vaisvandenius“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Naujomis gertuvėmis jau dabar gali džiaugtis Simono Stanevičiaus progimnazijos, Baltupių progimnazijos, J. Lelevelio inžinerijos gimnazijos ir Taikos progimnazijos mokiniai ir bendruomenė.
Šiemet analogiškos gertuvės bus pastatytos ir šalia Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos, Petro Vileišio progimnazijos, Ąžuolyno progimnazijos, Martyno Mažvydo gimnazijos ir Trakų Vokės gimnazijos aikštynų, Medeinos g. šalia riedlenčių parko „Skatepark Pašilaičiai“, taip pat – šalia Kaukysos sporto aikštyno.

Gertuvių vietos numatytos pagal sporto aikštynų populiarumą skirtinguose mikrorajonuose, o tikslios gertuvių įrengimo lokacijos prie stadionų parinktos projektavimo metu, atsižvelgiant į požemines komunikacijas. Vienai gertuvei įrengti vidutiniškai skiriama 20 tūkst. eurų.

„Prieš kelerius metus, bendradarbiaudami su Vilniaus miesto savivaldybe, sostinės mokyklose pradėjome vidaus geriamojo vandens gertuvių įrengimo projektą, iki šiol Vilniaus mokyklose jau esame įrengę daugiau nei 100 vandens fontanėlių. Taigi, gertuvių įrengimas šalia sporto aikštynų yra gerai apgalvotas žingsnis, sostinėje nuosekliai diegiant tvarius vandens naudojimo sprendimus“, – teigia bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Saulius Savickas.

Šiuo metu Vilniuje yra 24 stacionarios lauko vandens gertuvės. Tikslias jų lokacijas galima rasti čia. Skaičiuojama, kad gyventojai naudodamiesi tokia geriamojo vandens infrastruktūra jau yra suvartoję 2,04 mln. litrų vandens. Tuo pačiu atsisakyta 102,27 tonų plastiko, naudojamo butelių gamyboje, o anglies dvideginio išmetimas sumažintas 338,71 tonų.