Sostinėje eismo organizavimo priemonių įrengimas ir priežiūra vyksta pagal teritorijas

Siekdama užtikrinti eismo saugumą ir darbų atlikimą laiku, Vilniaus savivaldybė sostinę padalijo į penkias teritorijas.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Siekdama užtikrinti eismo saugumą ir darbų atlikimą laiku, Vilniaus savivaldybė sostinę padalijo į penkias teritorijas. Jomis nuo birželio pradžios rūpinasi trys rangovai – UAB „Biseris“, UAB „Gatas“ ir UAB „Maniga“.

Tai pirmosios tokio tipo sutartys, kur rangovai atsakingi už visas technines eismo reguliavimo priemonės priskirtoje teritorijoje, ir toks principas yra pranašesnis vykdant priežiūrą ir įrengimą technologiniu požiūriu. Priežiūros darbų patirtis parodė kompleksinių darbų poreikį,  jų kokybę ir įvykdymo terminus

„Įvairius eismo organizavimo priemonių defektus fiksuoja tiek teritorijų specialistai, tiek apvažiavimus vykdydamos priežiūros įmonės. Vidutiniškai per mėnesį gauname apie 20–30 pranešimų apie apgadintus kelio ženklus ir kitas eismo priemones. Miesto padalijimas teritorijomis ir konkrečių rangovų priskyrimas leis gyventojams operatyviai pranešti apie ženklų tvarkymo poreikį“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Eismo organizavimo skyriaus vedėjas Rimantas Baravykas.

Techninių eismo organizavimo priemonių (kelio ženklų, horizontalaus ženklinimo, signalinių stulpelių, greičio mažinimo kalnelių ir kt.) įrengimu bei priežiūra centrinėje dalyje (Senamiestyje, Naujamiestyje, Žvėryne, Šnipiškėse) rūpinsis UAB „Biseris“; šiaurinėje dalyje (Verkiuose, Antakalnyje, Žirmūnuose) – UAB „Gatas“; vakarinėje dalyje (Pašilaičiuose, Fabijoniškėse, Justiniškėse, Šeškinėje, Pilaitėje, Karoliniškėse, Lazdynuose) – UAB „Gatas“; rytinėje dalyje (Naujojoje Vilnioje, Rasose, Naujininkuose) – UAB „Gatas“; pietinėje dalyje (Vilkpėdėje, Paneriuose, Grigiškėse) – UAB „Maniga“.

Teritorijos ir jas prižiūrinčios įmonės

Apie pastebėtus sugadintus, netinkamos būklės ar blogai matomus kelio ženklus, stulpelius, kelių atitvarus ir kt. eismo priemones, gyventojai kviečiami pranešti įmonėms pagal jų priežiūros teritorijas: UAB „Biseris“ – el. p. budintis@biseris.lt; UAB „Gatas“ – el. p. avarine@gatas.lt; UAB „Maniga“ – el. p. eop@maniga.lt.

Pastebėje kelio ženklų tvarkymo poreikį, gyventojai apie tai taip pat gali pranešti išmaniojoje programėlėje „Tvarkau miestą“.

Siekiant užtikrinti sklandesnį maršrutinio ir kito transporto eismą darbus, A, B, C kategorijų gatvėse rangovai vykdys vėlai vakarais, naktimis ir savaitgaliais.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt