„Eduten“ pelnė UNICEF EdTech konkurso apdovanojimą

uo 2022 rugsėjo 1 d. 73 sostinės mokyklos išsakė poreikį naudotis virtualia mokymo(si) platforma

Mokslo metams einant į pabaigą, „Eduten“ kūrėjus aplankė sėkmė –  skaitmeninė matematikos mokymo(si) priemonė laimėjo 2022 m. UNICEF EdTech konkurso apdovanojimą. 

Ne pelno siekiančių organizacijų UNICEF ir Extreme Tech Challenge inicijuoto konkurso UNICEF EdTech  tikslas – įvertinti su skaitmeniniais mokymo(si) sprendimais dirbančius verslus, kurie turi potencialą tapti „mėlynaisiais vienaragiais“ – įmonėmis, kuriančiomis teigiamą mokymo(si) patirtį bent 100 milijonų vaikų. Konkurse buvo vertinami inovatyvių idėjų nestokojantys startuoliai iš 40 pasaulio šalių.  

Šiais metais konkurso apdovanojimas atiteko sužaidybintai matematikos mokymo(si) platformai „Eduten“. Suomijoje išplėtota virtualia platforma naudojasi milijonas mokytojų ir mokinių iš daugiau nei 50 pasaulio šalių. 200 tūkstančių matematikos uždavinių turinio bibliotekoje ir dirbtinio intelekto technologijos dėka, mokytojai turi galimybę diferencijuoti užduotis ir pritaikyti jas kiekvienam mokiniui individualiai, atsižvelgiant į turimas matematines žinias ir gebėjimus. „Eduten“ platforma pritaikoma daugeliui kultūrų, kalbų ir mokymo programų, taip pat pasižymi labai gera mokymosi duomenų analitika, pritaikyta mokinio, klasės ir mokyklos lygmenų pažangos ir pasiekimų stebėsenai. 

„Žvelgiant į UNICEF vertinimo kriterijus, pagal kuriuos buvo vertinami pasaulinio lygio skaitmeninio mokymosi sprendimai, „Eduten“ išsiskiria dėl tyrimais pagrįsto pedagoginio požiūrio į mokymosi rezultatų gerinimą. Platformą paprasta derinti su įvairiomis mokymo programomis bei naudoti per skirtingo tipo įrenginius. Tai yra neįtikėtinas mokymo(si) įrankis, suteikiantis galimybę atliepti skirtingus mokymosi poreikius“, – sako „EdTech Awards“ narė ir UNICEF Pasaulinio mokymosi inovacijų centro vadovė Angeles Cortesi.  

Nuo 2021 metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė pirmoji ir kol kas vienintelė Lietuvoje finansuoja platformos „Eduten“ licencijų įsigijimą visoms poreikį išreiškusioms Vilniaus miesto mokykloms. Programą, skirtą pagerinti pradinių klasių ir 5–8 klasių mokinių matematikos mokymosi pasiekimus, palengvinti mokytojų darbą ugdant mokinių matematinius gebėjimus naudojant skaitmeninę mokymo(si) platformą įgyvendina „Edu Vilnius“.  

„Eduten“ vadovas Henri Muurimaa ir bendraįkūrėjas Makke Leppanen apdovanojimų ceremonijoje

Turku universiteto duomenys rodo, jog Eduten platformos naudojimas 40 procentų pagerina matematikos pasiekimus, lyginant su mokymusi popieriniu formatu. Džiaugiamės, kad Vilnius naudojasi pasaulyje įvertinta platforma ir tikimės, kad tai paskatins ne tik geresnius matematikos rezultatus, bet ir didesnį mokinių norą mokytis“, – apie platformos naudą pasakoja „Edu Vilnius“ vadovė Unė Kaunaitė. 

Platformos tyrėjai iš Suomijos neslepia džiaugsmo, jog Vilnius yra vienas pirmaujančių miestų Europoje pagal „Eduten“ naudojimo efektyvumą, o mokinių pasiekti rezultatai yra puikūs. 

Nuo 2022 rugsėjo 1 d. 73 sostinės mokyklos išsakė poreikį naudotis virtualia mokymo(si) platforma „Eduten“. Vilniaus miesto savivaldybė paskirs beveik 28000 platformos licencijų miesto mokyklų 1-8 klasių mokiniams. 

Parengta pagal unicef.org informaciją.