Kultūrinių iniciatyvų Vilniuje šiemet nestigs: antrajame etape Vilnius kultūros projektams paskirstė daugiau nei 460 tūkst. eurų

700-ąjį Vilniaus jubiliejų sostinės gyventojai ir svečiai pasitiks meno iniciatyvų pripildytame mieste

Nuotr. Sauliaus Žiūros

700-ąjį Vilniaus jubiliejų sostinės gyventojai ir svečiai pasitiks meno iniciatyvų pripildytame mieste. Kultūros rėmimo programų projektų konkurso antrajame etape patvirtinta dar 160 paraiškų iš 272, kurioms skiriama daugiau kaip 460 tūkst. Eur. Iš viso kultūrinėms iniciatyvoms šiemet sostinės savivaldybė skyrė beveik 900 tūkst. eurų.

„Nuolat tobulinamas Kultūros rėmimo programų projektų konkursas atskleidė Vilniaus miesto kultūros organizacijų gebėjimą prisitaikyti prie naujų technologinių sprendimų. Organizacijos aktyviai papildo Vilniaus kultūros renginių kalendorių tęstiniais vilniečių pamėgtais projektais bei naujomis ir negirdėtomis iniciatyvomis. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais sulaukiame vis daugiau pareiškėjų ir naujų projektų. Nuolat augantis konkurso finansavimas pabrėžia Vilniaus miesto savivaldybės teikiamą dėmesį kultūrai ir kryptingą tęstinę pagalbą“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

2022 m. Vilniaus kultūrinį gyvenimą įvairiausiomis spalvomis nušvies prasmingi projektai – nuo interaktyvių elementų šeimoms ir vaikams, literatūros renginių ar iniciatyvų specialius poreikius turintiems žmonėms iki skirtingų muzikos festivalių, daugybės kino seansų bei dar daugiau.

Į platų projektų spektrą bus kviečiami įsitraukti ne tik vaikai, jaunimas ar senjorai – Vilniaus gatvėse netruks ir toleranciją skatinančių veiklų, tautinių bendrijų iniciatyvų, bus galima pasiklausyti skambių kariliono garsų.

Finansuojama 14 skirtingų kultūros sričių programų, lėšos paskirstytos ir naujiems, ir tęstiniams projektams. Tarp pareiškėjų yra ne tik didelę patirtį turinčios organizacijos, bet ir naujai susikūrusios.

Finansavimas skirtas, atsižvelgiant į nepriklausomų ekspertų rekomendaciją koncentruotis ne į kiekybę, o į kokybę. Mažiausia suma vienam projektui siekia 2000 Eur, didžiausia – 5000 Eur.

Šiemet konkursas pirmą kartą buvo organizuotas dviem etapais. Pirmasis etapas buvo skirtas 2022 m. I pusmečio ir tęstiniams projektams, jo metu 147 projektams paskirstyta 418 872 Eur. Iš viso pirmojo etapo metu buvo sulaukta 277 paraiškų. 

Šiemet Kultūros rėmimo programų projektų konkurso buvo sulaukta 549 paraiškų, iš jų finansuoti 307 projektai. Jiems Vilniaus miesto savivaldybė paskirstė 885 298 eurus.

Informaciją apie antrojo etapo Kultūros rėmimo programų projektų konkurso nugalėtojus rasite čia>>

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt