Skelbiamas Pilaitės baseino projekto idėjos konkursas

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus miesto savivaldybė skelbia atvirą Pilaitės baseino projekto idėjos konkursą. Objektas numatytas Pilaitės gimnazijos sklype, šalia mokyklos pastato ir futbolo maniežo, tad ypatingas dėmesys bus skiriamas būsimojo statinio integralumui esamoje teritorijoje.

„Pilaitės baseinui numatyta vieta pačioje rajono širdyje, todėl mums labai svarbu, kad objektas atitiktų urbanistinį kontekstą, būtų vizualiai patrauklus ir atitiktų mokyklos bendruomenės ir gyventojų lūkesčius. Turėdami ne vieną architektūrinę viziją, galėsime parinkti geriausiai sporto reikmėms ir aplinkinių gyventojų poreikiams pritaikytus sprendinius“, – pabrėžia Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Įsruties g. 3 esančiame sklype numatytas sporto objektas talpins mažiausiai 200 lankytojų, taip pat kelias dešimtis administracijos darbuotojų, plaukimo trenerių ir baseino darbuotojų.

Objekte numatyta įrengti mažiausiai šešių takelių 25 m ilgio baseiną, taip pat – 12 metrų ilgio, 0,4 m gylio vaikų baseiną, kuris bus naudojamas mažiausiųjų mokymui plaukti. Pagrindinėje erdvėje planuojama ir SPA zona su masažiniu baseinu ir trimis skirtingo tipo pirtimis.

Taip pat baseino pastate numatyta įkurti sporto erdvę – dvi sporto sales imtynių ir bokso treniruotėms. Pirmoji salė turėtų užimti apie 300, antroji – apie 250 kvadratinių metrų.

Persirengimo patalpose bus numatyta po 100 vietų vyrams ir moterims bei atskira erdvė šeimoms. Numatoma, jog baseino ir sporto salių lankytojai naudosis bendromis patalpomis, tačiau patekimas į persirengimo kambarius lankytojų patogumui bus suplanuotas atskirai.

„Augant baseinų skaičiui Vilniuje turime galimybę dėlioti ir planuoti skirtingas jų funkcijas. Jei Lazdynų kompleksas pirmiausia taps profesionalaus sporto meka, o Fabijoniškių baseinas tarnaus kaip treniruočių vieta tiek mėgėjams, tiek pradedantiems atletams, tai Pilaitės baseiną mes norėtume pritaikyti ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams bei šeimoms. Atsižvelgdami į bendrą viziją planuojame ir visas objekto erdves, siekiame jas padaryti kuo patogesnes atitinkamiems segmentams“, – pažymi vicemeras.

Geriausią architektūrinę idėją pasiūlę konkurso dalyviai vėliau bus kviečiami neskelbiamų derybų būdu sudaryti sutartį dėl projektavimo paslaugų. Pirmąsias tris vietas konkurse užėmusiems dalyviams taip pat bus skiriamos premijos: I-ai vietai – 15 tūkst., II-ai – 10 tūkst., III-iai – 5 tūkst. eurų.

Projekto idėjos pasiūlymai bus priimami iki spalio 25 d.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt