Dviratininkų šventės „IKI Velomaratonas“ metu – eismo ribojimai ir viešojo transporto pakeitimai

Velomaratonas

„Velomaratonas“

Rugpjūčio 21 d., sekmadienį, jau tryliktą kartą vilniečius ir miesto svečius kvies pajudėti didžiausias dviračių renginys Lietuvoje „IKI Velomaratonas 2022“. Rekordinis renginys, kuris kasmet sulaukia daugiau nei 10 tūkstančių dalyvių ir žiūrovų, buvo apdovanotas metų sporto renginio titulu. Vilniaus miesto savivaldybė palaiko aplinkai draugišką transportą, plėtoja dviračiams pritaikytą infrastruktūrą ir skatina miestiečius ne tik prisidėti prie švaresnio miesto, bet ir pajudėti. „IKI Velomaratonas“ įtrauktas ir į „Vilnius 700“ programą.

Renginio metu numatomi eismo ribojimai ir viešojo transporto organizavimo pakeitimai, bus įrengtos laikinos viešojo transporto stotelės.

Dalyviai startuos Nepriklausomybės aikštėje bei važiuos Gedimino prospektu (nuo Lietuvos Respublikos Seimo rūmų), toliau trasą tęs Šventaragio, T. Vrublevskio, Arsenalo, T. Kosciuškos gatvėmis, privažiavę iki transporto žiedo apsisuks ir važiuos tomis pačiomis gatvėmis atgal per Karaliaus Mindaugo tiltą, Žvejų, Upės, Vytauto ir A. Mickevičiaus gatves, per Žvėryno tiltą, A. Goštauto gatve iki Baltojo tilto ir atgal bei Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės.
Vaikų grupės taip pat startuos Nepriklausomybės aikštėje, važiuos Gedimino prospektu, pasuks į J. Tumo-Vaižganto, A. Goštauto gatves ir finišuos Gedimino prospekte šalia Nepriklausomybės aikštės.

Velomaratono schema

„Velomaratono 2022“ trasos schema

Planuojami viešojo transporto eismo pakeitimai
2022 m. rugpjūčio 21 d. nuo 5.00 iki 19.00 val. visoje dviračių maratono trasoje bus draudžiamas transporto ir viešojo transporto eismas, taip pat trasoje bus draudžiama statyti transporto priemones.

Rugpjūčio 21 d. nuo 5.00 iki 19 val. keisis 1G, 3G ir 6G greitųjų autobusų maršrutų trasos, 10, 11, 22, 33, 40, 43, 46, 52, 53, 56, 73, 88, 88N ir 89 autobusų maršrutų trasos bei 2, 3, 4, 6 ir 17 troleibusų maršrutų trasos, o 10, 12 maršruto troleibusai nevažiuos.
Pakeistų viešojo transporto trasų schemas rasite čia: https://arcg.is/1raWX02

Keleivių patogumui prie Žirmūnų tilto, arčiau žiedinės Olandų g. sankryžos, bus įrengtos laikinos viešojo transporto stotelės šv. Petro ir Povilo bažnyčia (abiem kryptimis). Šiose stotelėse stos 1G, 6G, 10, 33, 40, 43, 46, 53, 88, 88N ir 89 maršrutų autobusai ir 2, 4 ir 17 maršrutų troleibusai.
Su pakeistomis viešojo transporto maršrutų trasomis ir eismo tvarkaraščiais jau nuo rugpjūčio 17 d. bus galima susipažinti interneto tinklalapyje www.judu.lt.
Specialūs informaciniai pranešimai apie viešojo transporto darbo organizavimo pakeitimus taip pat bus skelbiami viešojo transporto priemonėse bei stotelėse, o bendroji informacija apie trasų pakeitimus skelbiama viešojo transporto švieslentėse.
Suplanuoti kelionę padės patogus JUDU įrankis https://bit.ly/GreiciausiasMarsrutas.
Viešojo transporto eismo judėjimą galite stebėti tiesiogiai https://bit.ly/VirtualiSvieslente.
Informacija apie viešojo transporto darbą ir pakeitimus pateikiama interneto tinklalapyje www.judu.lt, socialiniame tinklalapyje www.facebook.com/susisiekimo.paslaugos, mobiliaisiais telefonais (m.Ticket, Trafi, Google), telefonu +370 5 210 70 50.

Velomaratonas

„Velomaratonas“