Kviečiame į Ukrainos palaikymo akciją

Mes tikime ukrainiečių pergale!

Simboliškai parodykite šį palaikymą ir ateikite į saulėgrąžų skynimo akciją, kuri vyks Tuskulėnų rimties parke 2022 m. rugpjūčio 25 d., ketvirtadienį, 18 val.

Kvietimas į renginį

Saulėgrąžų skynimas – tai Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbuotojų renginys, skirtas Ukrainos nepriklausomybės dienai paminėti.

Šiandienos kontekste saulėgrąžos – ne tik geltonos vasaros gėlės, bet ir neoficialus Ukrainos valstybės simbolis, visiems mums primenantis apie žmonių kovą už laisvę ir tiesą.

Pasirodo, kad saulėgrąžos – tarsi būtinas kiekvieno Ukrainos kaimo kraštovaizdžio elementas, randamas bene kiekvienoje sodyboje. Jos Ukrainoje auginamos dar nuo XVIII a. vidurio. Tai – svarbi ekonominė žaliava – Ukrainai priklauso didelė dalis pasaulio saulėgrąžų aliejaus eksporto.

Šių metų balandžio 23 dieną, lietingą šeštadienio rytą, Tuskulėnų rimties parke pasodintos saulėgrąžos gražiai išaugo ir pražydo, taip visą laiką simbolizuojančios palaikymą kovojančiai Ukrainai.

Ukrainos šalies istorijoje saulėgrąžos žiedas visada buvo suprantamas kaip taikos simbolis.

Saulėgrąžos

,,Šiandien saulėgrąžos vėl įgavo naują prasmę – kartu su mėlynai geltona Ukrainos vėliava jos reprezentuoja neblėstančią kovotojų drąsą, viltį ir solidarumą“, – sako Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr.Arūnas Bubnys.

Renginyje dalyvaus Lietuvos Respublikos Seimo nariai, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta, Lietuvoje gyvenantys ukrainiečiai, Vilniaus gyventojai ir kiti garbūs svečiai.

Saulėgrąžų skynimo renginys Tuskulėnų memoriale – jau šį kevirtadienį, 18 val. (Žirmūnų g.1F, Vilnius).

Kviečiame visus geros valios žmones ateiti ir savo buvimu palaikyti Ukrainoje už savo laisvę kovojančius brolius ir seses!

Saulėgrąža