Į sostinę grįžta rudens tvarkaraščiai: ką svarbu žinoti

Nuo rugsėjo 1 d. numatomi viešojo transporto tvarkaraščių pokyčiai. Maršrutai koreguojami atsižvelgiant į pasikeitusius keleivių srautus ir naujų mokslo metų pradžią.

Vasarai pasibaigus ir gyventojams grįžus prie įprasto gyvenimo ritmo – koreguojami ne tik viešojo transporto tvarkaraščiai, bet ir kai kurie maršrutai. Liepos mėnesį buvo vykdoma gyventojų apklausa, kurios tikslas buvo išsiaiškinti, kaip keliauja miestiečiai ir kokie tvarkaraščiai būtų patogūs didžiajai daliai.

„Šiais metais ruošiantis rudens sezonui atlikome gyventojų apklausą, kuri leido išgirsti nuomonę iš pirmų lūpų – mūsų keleivių. Apklausos metu siekėme identifikuoti autobusų ir troleibusų judėjimo iš stotelių laikus, kurie aktualūs daugumai viešuoju transportu keliaujančių miestiečių, bei pagal galimybes atsižvelgti į pateiktus pageidavimus, atliekant  viešojo transporto eismo tvarkaraščių korekcijas“, – sako Loreta Levulytė-Staškevičienė, JUDU viešojo transporto organizavimo skyriaus vadovė.

Planuojant šių metų rudens sezono tvarkaraščius buvo susidurta ir su vairuotojų trūkumo iššūkiais, todėl rugsėjį į gatves išriedės kiek mažiau autobusų nei įprastai.

UAB „Vilniaus viešasis transportas“ nuo rugsėjo į maršrutus išleis mažiau transporto priemonių. Tai reiškia, kad visi iki tol buvę maršrutai išliks, tik kai kurių maršrutų tvarkaraščiai bus retesni. Ypatingas dėmesys bus skiriamas viešojo transporto paslaugos užtikrinimui piko metu.

Miesto autobusas

Eitvydo Kinaičio nuotr.

Ką svarbu žinoti keleiviams

Nuo rugsėjo 1 dienos keičiasi:

  • greitųjų 1G, 2G, 3G, 4G, 5G, 6G maršrutų autobusų tvarkaraščiai;
  • 1, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20,  21, 22, 24, 25, 26, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 38, 39, 40, 41, 43, 46, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 59, 61, 62, 65, 66, 68, 69, 73, 74, 75, 76, 87, 88, 89, 114, 115, 116 maršrutų autobusų tvarkaraščiai;
  • visų maršrutų troleibusų, išskyrus 21 troleibusų maršruto, eismo tvarkaraščiai;
  • darbo dienomis piko metu (7–9 val. ir 16–19 val.) 2G maršruto autobusai papildomai stos Litexpo stotelėse.

Vasaros metu pakeistų maršrutų trasos išlieka tokios pačios ir nuo rugsėjo 1 d.:

  • 10 troleibusų maršruto trasa rudens sezonui yra sutrumpinta iki Antakalnio žiedo;
  • 13 ir 18 troleibusų maršrutų trasos lieka apjungtos ir visais reisais troleibusai nukreipiami iki Titnago g.;
  • 19 maršruto troleibusai nuo Šeimyniškių g. važiuoja Žirmūnų tiltu bei Antakalnio g. iki Šilto–Antakalnio g. sankryžos, o toliau trasą pabaigia įprastai.

Taip pat, nuo rugsėjo 1 d. 69 maršruto autobusai tam tikrais reisais važiuos S. Stanevičiaus gatve, kaip ir iki vasaros sezono tvarkaraščių įsigaliojimo.

Aktualu moksleiviams ir studentams

Viešojo transporto kontrolieriai rugsėjo mėnesį moksleivius ir studentus tikrins lanksčiau.

Moksleiviai ir studentai pažymėjimus iš mokymo įstaigų įprastai gauna įpusėjus rugsėjui. Tiesa, tiek moksleiviams, tiek studentams jau nuo rugsėjo pradžios būtina pasirūpinti pažymomis iš mokymosi įstaigų, o jei jų iki rugsėjo 1 d. gauti nepavyksta – pirmosiomis mėnesio dienomis rekomenduojama turėti bent asmens dokumentą, kuriame nurodytas amžius.

Vaikai iki 7 metų amžiaus sostinėje viešuoju transportu gali keliauti nemokamai. Pradinių klasių moksleiviai sostinėje taip pat gali keliauti su viešojo transporto lengvata – pradinuko bilietu. Su juo moksleiviai, pateikę moksleivio pažymėjimą ar kitą galiojantį dokumentą, visus metus važiuoja vos už 10 eurų.

Su viešojo transporto pasikeitimais, kurie įsigalios nuo rugsėjo 1 d., keleiviai kviečiami  susipažinti interneto tinklalapyje www.judu.lt nuo rugpjūčio 26 d. Informaciją viešojo transporto stotelėse planuojama atnaujinti iki rugsėjo 9 d. (imtinai).

Informacija apie viešojo transporto darbą ir pakeitimus pateikiama interneto tinklalapyje www.judu.lt, socialiniame tinklalapyje www.facebook.com/susisiekimo.paslaugos, mobiliaisiais telefonais (m.Ticket, Trafi, Google) bei darbo valandomis teikiama telefonu (8 5) 210 7050.

JUDU atsakinga už viešojo transporto paslaugų organizavimą, automobilių stovėjimo infrastruktūrą mieste ir darnių keliavimo būdų skatinimą. Įmonė taip pat  užtikrina saugų miesto eismo organizavimą ir kartu su Vilniaus miesto savivaldybe diegia inovatyvius sprendimus, kuriančius vaikštomą miestą Vilnių.