Prie sostinės darželių „Kiss and ride“ stotelėse tėvai galės stabtelt ir popiet

Rytais į darželius vaikus vežantys vilniečiai jiems skirtose „Tėvelių stotelėse“ („Kiss and ride“) galės ne tik išleisti, bet ir pasiimti savo mažuosius popietėmis – šį rugsėjį prie darželių įrengtose trumpo sustojimo vietose atsirado ir galimybė stabtelėti pavakario laiku.

Automobilių parkavimo ženklas

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Rytinio  piko metu skubantiems tėvams jau keletą pastarųjų metų nebereikia sukti galvos, kur saugiai trumpam sustoti, kol išlaipins ir iki darželio durų palydės skubančius mažuosius vilniečius. Tačiau popiet, prasidėjus antrajai piko bangai ir visiems keliaujant namo, šeimos turėdavo spręsti dilemą, kur palikti automobilį, kartais tėvai tai darydavo deja neleistinoje vietoje. Nuo šio rugsėjo tam pasitarnaus atsirandantys vakariniai laikai trumpo sustojimo vietose, tėveliai galės saugiai pasiimti iš darželių savo mažąsias atžalas“, – sako Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

„Tėvelių stotelių („Kiss and Ride“) sistema veikia JAV ir daugelyje Europos miestų: Vroclave (Lenkijoje), Lilyje (Prancūzijoje), Prahoje (Čekijoje), Briuselyje, Gente ir Briugėje (Belgijoje), Roterdame (Nyderlanduose) ir kt.

Automobilių parkavimo ženklas

Sauliaus Žiūros nuotr.

Prie 30 ikimokyklinio ugdymo įstaigų įrengtos trumpalaikio sustojimo vietos pažymėtos stovėjimo būdą bei trukmę nurodančiais kelio ženklais. Juos papildo ir specialios informacinės „Tėvelių stotelės“ lentelės, aiškiai išsiskiriančios ryškiai žalia spalva.

Trumpų sustojimų aikštelėms parinktos problematiškos vietos, kuriose susidaro spūstys, kur anksčiau nebuvo galimybės patogiai privažiuoti ir saugiai išleisti vaiką prie pat ugdymo įstaigos.

„Tėvelių stotelėse“ automobiliai negali būti statomi ilgiau nei leidžiama ar neribotam laikui  –  ir ženklinimas tai draudžia. Ženklo nurodymų nesilaikymas vairuotojams gali užtraukti administracinę nuobaudą iki 90 eurų.

Rytinių ir popietinių „Tėvelių stotelių” adresai:

Jūratės g. 4A

Santariškių g. 27A

Bistryčios g. 3

Minties g. 1

Šiltnamių g. 36

Taikos g. 15

Gelvonų g. 24

Erfurto g. 42

A. P. Kavoliuko 12

Taikos g. 187

Gabijos g. 1

I. Šimulionio g. 6

I. Kanto al. 7A

Justiniškių g. 65

Architektų g. 16

Gėlių g. 25

Kalviškių g. 1

Šaltkalvių g. 13

Pergalės g. 20