Keturios Vilniaus mokyklos mokslo metus pradeda su atnaujintais aikštynais

Keturios sostinės mokyklos mokslo metus pradėjo su nauja sporto infrastruktūra – atnaujinti lauko aikštynai, sumontuota nauja, moderni įranga. Dar 7 mokyklose darbai yra įsibėgėję ir bus baigti iki šiltojo sezono pabaigos.

„Fizinis vaikų ugdymas ištisus dešimtmečius buvo antrame plane – taip jį matė miesto politikai, mokyklų bendruomenės ir patys mokiniai. Ar toks požiūris pagrįstas? Tikrai ne. Fizinis ugdymas yra neatskiriama bendrojo lavinimo proceso dalis, kurios reikšmę daugelis suprato tik karantino metu, kai fizinio lavinimo galimybės buvo itin apribotos. Mūsų tikslas yra keisti požiūrį ir suteikti pačias geriausias sąlygas vaikams eiti sveikesnės gyvensenos ir geresnių sportinių rezultatų link“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Iki mokslo metų pradžios Jono. Pauliaus II progimnazijoje įrengtas dirbtinės žolės futbolo aikštynas, dvi minkštos dangos krepšinio aikštelės, bėgimo takas su šuoliaduobe bei treniruoklių zona.
Sofijos Kovalevskajos gimnazijoje per vasarą taip pat iškilo futbolo aikštė, pora krepšinio aikštelių su galimybe žaisti tinklinį, bėgimo takas, treniruoklių zona ir dveji teniso kortai, įrengtas plotas, lengvai pritaikomas lauko klasės užsiėmimams ar savarankiškoms sporto ir laisvalaikio veikloms.

Spindulio progimnazijos mokiniai nuo šiol galės naudotis dirbtinės žolės futbolo aikšte, dviem dirbtinės dangos krepšinio aikštelėmis ir viena tinklinio aikštele, bėgimo takais su šuolių sektoriumi, taip pat – daugiafunkcine erdve iš dirbtinės žolės.

VGTU inžinerijos licėjaus pradinio ugdymo padalinyje Nemenčinės gatvėje, kuriame 22 pradinės klasės, įrengtas mažesnis, tačiau modernus aikštynas su daugiafunkcėmis krepšinio ir tinklinio aikštelėmis. Visuose aikštynuose taip pat įrengtas šiuolaikiškas apšvietimas, leisiantis sportuoti ne tik šviesiuoju paros metu, bet ir vakarais.

Rugsėjo mėnesį taip pat planuojama užbaigti darbus ir atverti aikštynus Simono Daukanto progimnazijoje, Žemynos, Senvagės gimnazijose, Lazdynų mokyklos Liudvinavo padalinyje ir Pavilnio pagrindinėje mokykloje. Spalį numatyta atverti Žemynos progimnazijos ir Salininkų gimnazijos stadionus.

Iš viso Vilniaus mieste per pastaruosius trejus metus atnaujinti 27 stadionai, 7 aikštynuose vyksta darbai, o dar 5 aikštynai rengiasi rekonstrukcijai iš pagrindų, perplanuojant sporto erdves ir geriau pritaikant aikštynus mokinių ir aplinkinių bendruomenių reikmėms.

Visų sostinės mokyklų stadionuose laisvu nuo pamokų ir neformalaus ugdymo užsiėmimų metu gali lankytis ir sportuoti ne tik moksleiviai, bet ir kiti sostinės gyventojai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]