Jau antradienį prasideda šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM

Šį antradienį prasideda šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM: nuo intymių ir juokingų pasirodymų, kurie žais su krūtų sąvoka iki akrobatinio spektaklio, kuriame artistai su savo vyresnio amžiaus tėvais

Šį antradienį Vilniuje prasideda tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM, kuris vyks iki sekmadienio, išsidėstys trijose skirtingose lokacijose ir pakvies ne tik į įspūdingus, jautrius ir juokingus šiuolaikinio cirko pasirodymus, tačiau rengs ir įvairias edukacijas, skirtas tiek scenos menų profesionalams, kultūros lauko atstovams bei festivalio jauniausiems lankytojams.

Bit by Bit pasirodymas

Kris Dewitte nuotr.

„Šių metų festivalio programoje net trys belgų kūrėjų darbai, kurie skirtingi, pasižymintis savita estetika, tempu bei juose naudojamomis cirko technikomis. Spektaklis „Man Strikes Back“ tai ritmingos gyvos muzikos ir virtualaus žongliravimo dialogas, akrobatinis pasirodymas „Carrying my Father“ – cirko artistų ir juos užauginusių tėvų jautrus susitikimas profesionalioje scenoje, „BITBYBIT“ pasirodymas pasakos dviejų brolių istoriją, sukurtą remiantis šiuolaikinio cirko principais, tačiau bus pristatomas klasikinėje cirko palapinėje, taikant klasikinę cirko techniką. Taigi festivalis HELIUM puiki galimybė geriau pažinti ir suprasti kuo šiuo metu alsuoja Belgijos šiuolaikinis cirkas, o publikai, kuri festivalyje lankysis pirmąjį kartą, puiki proga atrasti kokie skirtingi ir įtraukiantys pasirodymai kuriami“,- apie festivalio programą, pasakoja Menų spaustuvės vadovė Jolita Balandytė.

Carrying my father  pasirodymas

Bart Grietens nuotr.

Šių metų HELIUM festivalio tema – ryšiai, o pasirodymuose ši tema atsispindi ryšiuose su šeima, artimaisiais, savo kūnu bei mus visus supančiais objektais. „Štai švedžių darbas apie krūtis „Breast in Peace“ garsiai ir su humoru kalbės apie dalykus, kuriuos dažniausiai esame linkę gėdingai nutylėti, „Carrying my Father“ primins apie jautrų vyriškumą ir ryšius tarp tėvų ir sūnų. Tikim, kad festivalis ne tik prajuokins ar paliks įspūdį cirko menininkų fiziniais sugebėjimais, bet ir iš tiesų kurs ar atnaujins senus ryšius tarp tų, kurie ateis į festivalio pasirodymus“,- mintimis dalinasi festivalio koordinatorė Ineta Pliekaitytė.

Breast in Peace pasirodymas

Alex Hinchlicffe nuotr.

Šių metų festivalio programa ir tema buvo pradėta formuoti dar praėjusių metų rudenį. „Praėjusį rudenį, Belgijoje, pirmą kartą pamačiau pasirodymą „BITBYBIT“, apie kurio atvežimą į Vilnių ir pristatymą festivalio HELIUM programoje dar tuomet galėjau tik nedrąsiai pasvajoti. Tokie pasirodymai cirko palapinėse ne dažnai telpa į tokio dydžio festivalių biudžetus. Tačiau užmezgėme kontaktus su trupe, neslepiant susižavėjimo jų pasirodymu. Tuo metu šis pasirodymas buvo dar visai naujas ir mažai žinomas, o dabar dėl jo „stumdosi“ žymiai didesni festivaliai. Dėka „Vilnius 700“ programos jau šią savaitę turėsime galimybę išvysti kaip didžiulė cirko palapinė, šiek tiek primenanti kosminį laivą nusileis Bernardinų sode! O joje bus visko ir viena seniausių cirko technikų ir broliškas atlikėjų ryšys ir rizika bei nuostabus muzikos garso takelis, kuris prikaustys dėmesį iki paskutinės pasirodymo minutės“,- anonsuoja Ineta Pliekaitytė.

Belgijos, Švedijos bei Lietuvos kūrėjų šiuolaikinio cirko pasirodymai, festivalyje HELIUM jau šią savaitę, rugsėjo 6-11 dienomis, Menų spaustuvėje, Kablys+Kultūra bei Bernardinų sodo erdvėse!

Visa festivalio programa: menuspaustuve.lt

Dalis festivalio pasirodymų skirti „Vilnius 700“ programai.

Festivalio partneriai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.