Vilniuje praūžė „Sostinės dienos 2022“, apsilankė rekordiškai daug žmonių

Sostinės dienos 2022 koncerto akimirka

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Visą savaitgalį Vilniuje vyko didžiausias miesto festivalis „Sostinės dienos“, dovanojęs ypatingą šventę vilniečiams ir miesto svečiams. Tris dienas vilniečiai bei Lietuvos sostinės svečiai itin gausiai dalyvavo įvairiose miesto erdvėse surengtame festivalyje, kurio programa leido mėgautis daugybe įspūdingų renginių. Šventėje malonių akimirkų galėjo patirti skirtingų kartų žmonės – tiek pašėlęs jaunimas, tiek senjorai, tiek šeimos su vaikais bei brandaus amžiaus asmenybės. Preliminariais skaičiavimais „Sostinės dienose“ apsilankė rekordinis žmonių kiekis – daugiau nei 380 tūkstančių lankytojų.

Festivalio veiklų įgyvendinime dalyvavo didžiulis būrys savanorių, kurie ne tik talkino renginiuose, bet ir padėjo apžvelgti didžiulius lankytojų srautus bei apsilankiusių žmonių kiekį visose šventės lokacijose.

Neries krantinė

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Į klausimą, kas nulėmė rekordiškai didelį lankytojų kiekį „Sostinės dienose“, šventę organizavusių „Vilniaus festivalių“ vadovas Remigijus Merkelys sako: „Manau, po dvejų pandemijos metų ir didelių apribojimų šiemet žmonės ypač išsiilgę renginių, bendravimo, sugrįžęs laisvės pojūtis išryškino didžiulį kokybiškų ir prasmingų renginių poreikį – žmonėms matyt reikia atsigriebti bei patirti visa tai, kas buvo kurį laiką beveik neprieinama. Džiaugiuosi, kad šiemet vykusios „Sostinės dienos“ suteikė galimybę ne tik pamiršti tą slogų laikotarpį, bet ir pasiūlė aukščiausio lygio pramogas bei nuostabių akimirkų, sutraukusių dešimtis tūkstančių žmonių įvairiose Vilniaus erdvėse. Be to, ačiū Dievui, mums labai pasisekė, jog buvo puikūs orai. Tad sveikinu visus vilniečius bei sostinės svečius, apsilankiusius šventėje, ir norėčiau padėkoti gausiam būriui bendrovių ir įvairių organizacijų, kurios prisidėjo prie šventės renginių, o taip pat mūsų nuostabiai savanorių komandai.“

Lazerių šou

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Daugiausia lankytojų „Sostinės dienose“ sutraukė pagrindinės festivalio lokacijos – „dūzgiantis“ Gedimino prospektas, didžioji festivalio scena Katedros aikštėje ir kitos trys festivalio scenos, Neries karantinė prie Baltojo tilto, kur vyko didžiausio Lietuvoje lazerių šou pasirodymai, maisto vagonėlių fiesta „Gero maisto krantas“ ir vaikų pramogų parko atrakcijos, o taip pat Lukiškių aikštė su sporto festivaliu bei Konstitucijos prospektas su „Red Bull Showrun“ renginiu.

Foto galerijoje – „Sostinės dienų 2022“ renginių akimirkos.
https://we.tl/t-T0yHIxK4C8

Jau 29-tą kartą surengtas didžiausias Vilniaus miesto festivalis „Sostinės dienos 2022“ šiemet vyko rugsėjo 2–4 dienomis, visi renginiai nemokami, festivalio programa – www.sostinesdienos.lt tinklapyje.