VILKAS VĖL KEIČIA KAILĮ ir kviečia pažvelgti į save

Vilkas keičia kailį instaliacija

Bent minutei stabtelti ir pamatyti tai, kas – kiekvieno mūsų viduje kviečia projekto „Vilkas keičia kailį“ autoriai. Ketvirtąją instaliaciją sukūrė „Inside Our Eyes“ („Žvelgiant į save“) menininkė Aušra Kleizaitė.

Autorė pasitelkė veidrodžius, taip priversdama žiūrovą stabtelti ir pamatyti savo atspindį.

„Kiekvienas savyje turime tautos mitologinį simbolį. Tik nuo mūsų pačių priklauso, ar išdrįsime pažvelgti sau į akis ir pripažinti – šiandien esu ėriukas, vilkas, o gal tiesiog paprastas žmogus. Pra-einančius ir pri-einančius kviečiu nusimesti užsidėtą miesto kamufliažą ir iš labai arti pažvelgti sau į akis“, – sako baigiamąją „Vilkas keičia kailį“ instaliaciją kūrusi A. Kleizaitė.

Vytauto Poškos skulptūra, autoriui pritarus, jau ketvirtąjį kartą žaismingai ir kūrybiškai įgauna gilesnių, ne vien tik romantinių prasmių, kurias diktuoja šiandieninio gyvenimo aktualijos – informacijos gausa, besaikis vartojimas, vis spartėjantis gyvenimo tempas ir būdas, veidmainiškumas, tuščias politikavimas, gamtos niokojimas.

Skulptorius Donatas Jankauskas, tekstilininkė Džina Jasiūnienė, tarpdisciplininio meno atstovė Eglė Pilkauskaitė jau pristatė savo „Vilkas keičia kailį“ interpretacijas – vilkas buvo perrengtas, pasitelkus dirbtinį intelektą, vėliau pabuvojo avies kailyje, vilkas riaumojo prieš beždžionę.

„Vilkas keičia kailį“ – vienas iš 12 naujų „Kuriu Vilnių“ projektų, kuriems įgyvendinti buvo paskirstyta 500 tūkst. eurų. Projekto „Vilkas keičia kailį“ (4 meninėms instaliacijoms) įgyvendinimui skirta – 42 360 Eur.

Gyventojai kviesti įsitraukti ir fotografuotis prie laikinųjų meno instaliacijų, iš nuotraukų, baigiantis projektui bus surengta paroda.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt