Svarbi informacija
Kelių eismo taisyklės – ne tik dviračių, bet ir elektrinių paspirtukų vairuotojams
Savo patogumui ir mobilumui sostinės gatvėse elektrinius paspirtukus pasirinkę vilniečiai turėtų atkreipti dėmesį į augantį eismo įvykių skaičių. Analizė rodo, kad didžioji dalis su elektriniais paspirtukais susijusių eismo įvykių nutinka jais važiuojant pėsčiųjų takais bei važiuojamąja kelio dalimi. Kur kas mažiau incidentų įvyksta paspirtukais važiuojant dviračių takais.
Vilniaus savivaldybė primena, kad eismo dalyviai gatvėje turi elgtis atsargiai bei vadovautis kelių eismo taisyklėmis. Elektrinių paspirtukų vairuotojams galioja tos pačios taisyklės kaip ir dviračių ar motorinių dviračių vairuotojams:
- Važiuoti leidžiama dviračių takais, dviračių juostomis, dviračių gatvėmis ir bendrais pėsčiųjų ir dviračių takais. Jei jų nėra – galima važiuoti tam tinkamu (su asfalto arba betono danga) kelkraščiu.
- Jei kelkraštis nėra tinkamas, galima važiuoti pėsčiųjų taku arba važiuojamosios dalies dešine eismo juosta (kuo arčiau jos dešiniojo krašto).
- Važiuojant kelkraščiu arba pėsčiųjų ir dviračių taku, privaloma duoti kelią pėstiesiems, negalima jiems trukdyti ar kelti pavojaus, o pro pat pėsčiąjį leidžiama važiuoti pėsčiojo judėjimo greičiui artimu greičiu (3–7 km/h). Būtina pėstiesiems palikti tokį tarpą iš šono, kad eismas būtų saugus.
- Norėdamas kirsti važiuojamąją dalį, paspirtuko ar dviračio vairuotojas privalo sumažinti greitį ir tęsti judėjimą tik įsitikinęs, kad tą daryti saugu. Jei nėra eismo pirmumą nustatančių ženklų ar šviesoforų, privaloma praleisti važiuojamąja dalimi judančias transporto priemones (automobilius). Išimtis taikoma, jei transporto priemonės išvažiuoja iš šalia kelio esančių teritorijų, kiemo, gyvenamosios zonos ar stovėjimo aikštelės.
- Jei prireikia pasukti į kairę ar pervažiuoti į kitą kelio pusę važiuojant važiuojamąja dalimi, rekomenduojama nulipti nuo transporto priemonės ir kirsti važiuojamąją dalį ją persivedant.
- Judėdamas važiuojamąja dalimi, elektrinio paspirtuko vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba transporto priemonės priekyje turi degti baltos, o gale – raudonos šviesos žibintas. Važiuojant tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, būtini ir žibintai, ir liemenė.
- Draudžiama kirsti važiuojamąją dalį važiuojant pėsčiųjų perėjomis.
- Draudžiama vežti keleivius.
- Draudžiama važiuoti ženklais „A“ pažymėtomis eismo juostomis. Leidžiama važiuoti „A+“ pažymėtomis eismo juostomis.
Lietuvos kelių policijos duomenimis, pernai fiksuotas 191 eismo įvykis, kuriame dalyvavo elektrinis paspirtukas. 2020 metais incidentų fiksuota perpus mažiau – 99.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt
Taip pat skaitykite:
Vilniuje planuojamos ramaus eismo zonos: saugesnis ir patogesnis judėjimas gyventojams
Vilnius siekia užtikrinti saugesnį ir patogesnį judėjimą mieste – planuojama įvesti net 14 ramaus eismo zonų, eismo sauga bus didinama ir keletoje pavienių gatvių. Projektas skirtas didinti eismo saugumą, skatinti darnų judumą ir pasikeitusiems gyventojų poreikiams pritaikyti... ❯❯❯
2024-12-06
Patvirtintos naujos automobilių stovėjimo Vilniuje lengvatos ir įkainiai
Nuo kitų metų liepos 1 d. keisis automobilių statymo Vilniaus mieste politika ir parkavimo zonose taikoma rinkliava. Tokį sprendimą sostinės savivaldybės taryba priėmė siekdama efektyviau reguliuoti stovėjimo vietų užimtumą. Atsižvelgiant į nuolat perpildytas stovėjimo zonas,... ❯❯❯
2024-11-27
Vilniaus senamiestyje patvirtinta mažos taršos zonos riba
Vilniaus savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl mažos taršos zonos nustatymo. Ji sostinėje atsiras vadovaujantis LR alternatyvių degalų įstatymu, pagal kurį didžiųjų miestų ir kurortinės savivaldybės privalo ne vėliau kaip iki 2025 m. sausio 1 d. nustatyti mažos taršos... ❯❯❯
2024-11-27
Iš Ukrainos dėl karo pasitraukę užsieniečiai dar metus viešuoju transportu Vilniuje galės važiuoti nemokamai
Vilniaus miesto taryba priėmė sprendimą, pagal kurį užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos, dar metams pratęsta 100 proc. lengvata važiuoti sostinės autobusais ir troleibusais. Lengvata, kuri pirmą kartą įvesta 2022 m. kovą, kai dėl Rusijos sukelto karo iš Ukrainos į... ❯❯❯
2024-11-27
Šiuolaikinio meno pažinimo kelionė „SU-MENĖK“ kviečia dalyvauti šeštąjį kartą!
Prabėgus didžiausioms metų šventėms, laukimo jausmą ne vienam iš mūsų pakeis dilema – o kas toliau? O toliau atsiradusią pošventinį nuobodulį pakeis šiuolaikinio meno projektas „SU-MENĖK“. Paskutinį tamsų žiemos mėnesį vilniečiai ir miesto svečiai leisis atrasti... ❯❯❯
2024-11-22
Pasaulinė viešojo transporto diena: kaip Vilniaus ir pasaulis kuria tvarią judumo ateitį
Lapkričio 10 d. – Pasaulinė viešojo transporto diena, šią dieną verta atkreipti dėmesį į keliavimo būdų svarbą ir pasižvalgyti gerųjų praktikų kituose pasaulio miestuose. Viešojo transporto sistemos pasaulio sostinėse Didžiuosiuose pasaulio miestuose vis daugiau... ❯❯❯
2024-11-11