Vilniaus Naujamiestyje planuojama nauja žalioji erdvė

naujas skveras Naujamiestyje

Vilniaus miesto savivaldybei bendradarbiaujant su nekilnojamojo turto vystytojais mieste atsiranda vis daugiau poilsio ir laisvalaikio zonų gyventojams. Naujamiestyje  daugiabučių apsupty projektuojama vieša žalioji erdvė su vaikų žaidimų aikštelėmis, jaukiomis poilsio zonomis ir sporto kompleksu.

Projektuojama žalioji erdvė yra netoli Savanorių prospekto esančio prekybos centro „Hyper Rimi“ ir naujai statomo biurų pastato. Beveik 40 arų skvere numatyti pasivaikščiojimų takai, sūpynės, įvairios laipynės. Vaikų žaidimų aikštelė bus padengta įvairiaspalve saugumo standartus atitinkančia gumine danga, todėl tiks ir patiems mažiausiems lankytojams. Šalia vaikų žaidimų aikštelės bus aktyvaus laisvalaikio zona, treniruokliai.

Žalioji erdvė Naujamiestyje

Šalia dirbančių biurų darbuotojams šis skveras taps erdve trumpam atsipūsti, pabendrauti ar užkąsti. Ant skvere augančių obelų bus pakabinti hamakai. Suprojektuota ir dviračių saugykla.

Ties Savanorių pr. 22 A projektuojamos naujos viešosios erdvės sutvarkymo projektiniai pasiūlymai gyventojams jau buvo pristatyti šių metų rugpjūčio 30 d. Sulaukus gyventojų pastabų, projektiniai pasiūlymai pakoreguoti ir dar kartą pristatomi visuomenei.

Po gyventojų pastabų perkelta sporto aikštelė: ji atitraukta nuo daugiabučio ir perkelta arčiau administracinio pastato ir sumažinta vaikų žaidimo aikštelė. Buvusios sporto aikštelės vietoje numatyta želdynų zona. Taip gyvenamasis pastatas būtų pridengtas nuo taršos ir triukšmo.

Naujasis projektas integruos teritorijoje augančius brandžius ir geros būklės medžius.  Teritorijoje auga apie 50 medžių – eglės, klevai, kaštonai, mažalapės liepos, baltažiedės robinijos, kelios obelys. Pašalinti siūloma tik keturis, labai blogos būklės nesaugotinus medžius. Tvarkant skverą planuojama dar pasodinti raudonųjų klevų, gluosnių, ąžuolų, šermukšnių, sedulų.

Žalioji erdvė Naujamiestyje

Įrengiant skverą bus sprendžiama ir lietaus vandens infiltracijos problemos. Skvere suprojektuotos dvi šlapbalės, į kurias numatoma nukreipti  lietaus vandenį, kuris lėtai gertųsi į gruntą. Jos bus apsodintos drėgmę  mėgstančiais augalais. Pagal gyventojų pageidavimus, padidintas vandeniui laidžių paviršių plotas pakeičiant sporto centro guminę dangą į hibridinę veją.

Projektinius pasiūlymus ir techninio projekto rengimą finansavo šalia esančio verslo centro vystytojas UAB „Madata“. Jų užsakymu R. Mažeikaitės IĮ „Mažasis atriumas“ parengė projektinius pasiūlymus.

Parengus techninį projektą ir gavus statybą leidžiantį dokumentą, Vilniaus miesto savivaldybės administracija spręs dėl biudžeto lėšų panaudojimo įrengiant viešąją erdvę.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt