Trečią kartą vyksiantis Climathon Vilnius kvies spręsti sostinei aktualias klimato problemas

Nuolatiniai klimato kaitos pokyčiai progresuoja vis greičiau ir dažnu atveju netgi viršija įvairias mokslininkų prognozes. Klimato kaita turi vis daugiau įtakos eilinių žmonių gyvenimuose, o tai priverčia sprendimų ieškoti kasdienybėje. Prognozuojama, jog iki 2050-ųjų daugiau nei du trečdaliai Pasaulio populiacijos gyvens miestuose, o su šiomis prognozėmis yra keliami ambicingi tikslai ir vis labiau įtraukiama visuomenė. Tarptautinis idėjatonas Climathon Vilnius – viena iš vietų kur šios iniciatyvos prasideda, juk iš mažos idėjos gali „išaugti“ dideli pokyčiai.

Spalio 21-23 dienomis vyksiantis hakatonas Climathon Vilnius yra tarptautinės organizacijos Climate-KIC projektas, kurį organizuoja Inovacijų agentūra kartu su Saulėtekio mokslo ir technologijų parku. Projektas vyksta visame pasaulyje, beveik 50-yje valstybių ir jo metu siekiama sugeneruoti daugiau nei 800 idėjų klimato problemoms spręsti.

Climathon – tai tarptautinė platforma, kurioje skatinamas klimatui draugiškų idėjų generavimas ir klimato atšilimo problemų sprendimų ieškojimas. Kiekviename mieste, kuriame vyks šis idėjatonas, dalyviai nagrinės būtent tam regionui ar miestui aktualias, su klimato kaita susijusias problemas bei generuos idėjas, kurios jas spręstų. Pagrindinis to tikslas – suprasti klimato problemų aktualumą, situacijos suvaldymo svarbą bei apmąstyti kaip miestus, kuriose gyvename padaryti tvaresniais.

Tirpstantis ledas

Very large and beautiful chunk of Ice at Sunrise in winter.

„Tai bus trijų dienų renginys, kurio metu į komandas susiskirstę dalyviai spręs jiems aktualius, su klimato kaita susijusius iššūkius, siūlys idėjas, kaip situaciją galima pagerinti. Žinoma, dalyviai turės galimybę konsultuotis su įvairių sričių specialistais – mentoriais, kurie padės įdėjų generavimo kelyje.  Vėliau išsigrynintas idėjas komandos pristatys vertinimo komisijai, kuri išrinks įvairių prizų vertas sprendinius“ – apie renginio eigą pasakojo Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko projektų vadovas Antanas Popiera. – „Iš esmės džiaugiamės, kad prie renginio organizavimo įsitraukia vis daugiau partnerių, socialiai atsakingų įmonių, taip pat Vilniaus miesto savivaldybė. Savivaldybės įmonės ir kelia iššūkius dalyviams, kurie šiuo metu yra labai aktualūs Vilniaus miestui, todėl manome, kad tokio tipo renginys atneš nemažą naudų paketą tiek dalyviams, tiek pačiam Vilniui.“

Eksperimentų aptarimas

Climathon Vilnius vyks spalio 21-23 dienomis, Inovacijų agentūros patalpose, J. Balčikonio g. 3, Vilnius.  Norint sudalyvauti Climathon Vilnius – būtina registracija, kuri bus priimama iki salio 17 d. Užpildyti registracijos formą galima ČIA.

Renginys yra Vilnius 700 programos dalis https://www.700vilnius.lt/