Asbesto turinčios atliekos sostinėje bus surinktos nemokamai

Privatūs namai Šnipiškėse

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į gyventojų poreikį tinkamai sutvarkyti asbesto atliekas, kviečia namų ūkius pasirūpinti savo gyvenamąja aplinka ir pasinaudoti nemokama asbesto atliekų išvežimo paslauga. Vienas sostinės gyventojas gali atiduoti neribojamą kiekį asbesto atliekų. Bendras planuojamų surinkti atliekų kiekis – ribotas.

Nemokamai bus renkamos ir išvežamos visos asbesto turinčios atliekos: šiferis, asbestcementiniai vamzdžiai, izoliacinės medžiagos ir kiti savo sudėtyje asbesto turintys gaminiai. prašymus dėl jų išvežimo vilniečiai turi teikti paslaugą administruojančiai SĮ „Vasa“ arba savivaldybei.

Prašyme turi būti patikta informacija apie atiduodamas atliekas (šiferis, asbestcementiniai vamzdžiai, izoliacinės medžiagos ir kiti savo sudėtyje asbesto turintys gaminiai), jų kiekis (tonomis arba kvadratiniais metrais), atliekų vieta (paėmimo adresas) bei pareiškėjo kontaktiniai duomenys paslaugai suteikti. gyventojų prašymai bus perduoti atliekas surenkančiai ir tvarkančiai įmonei, kuri susisieks su gyventoju dėl asbesto atliekų išvežimo laiko ir datos. minėta paslauga bus teikiama visomis darbo dienomis, o esant poreikiui – visomis savaitės dienomis.

Atliekas tvarkanti įmonė nemokamai surinks asbesto atliekas, jeigu jos bus sudėtos atskirai ir nesumaišytos su kitomis atliekomis. gyventojai atliekas privalės supakuoti taip, kad jos nekeltų pavojaus visuomenės sveikatai ir aplinkai: asbesto lapai turės būti sudėti ant padėklų (palečių) bei apsukti plastikine pakavimo plėvele; asbesto atliekos bei šių atliekų duženos turės būti sudėtos į dvigubus plastikinius maišus, didmaišius, dėžes ir sukrautos ant padėklų (palečių), o kitos asbesto turinčios atliekos – apsuktos plėvele (ne mažiau nei 2 sluoksniai) arba sudėtos į sandarią tarą ir sukrautos ant padėklų (palečių).

Pastebėtina, kad gyventojai, kurie pastato atnaujinimo darbams planuoja gauti arba jau gavo kitokį finansavimą, pavyzdžiui., ES struktūrinės paramos ar kitų fondų bei programų lėšas, nebegalės pretenduoti į nemokamą asbesto turinčių atliekų surinkimą ir šalinimą.

Telefonas pasiteirauti 8 601 32073, el. paštas gintare.macioniene@vilnius.lt