Naujas sostinės darželis jau kviečia vaikus

Netrukus pradės veikti darželis Bajoruose

Nuotr. Kastyčio Mačiūno

Bajoruose ir aplinkinėse teritorijose gyvenantys vilniečiai jau gali registruoti savo vaikus į naujo sostinės darželio „Bajorėlis“ ikimokyklinio ugdymo grupes. Prašymų registracija vyks iki spalio pabaigos. Lapkričio 21-ąją jį pradės lankyti 120 vaikų, vėliau skaičius dvigubės.

2022-aisiais į Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas priskirta 11 115 vaikų. Apie 80 proc. jų pateko į pirmuoju prioritetu tėvų pasirinktus darželius. Vilniaus darželiuose šiuo metu yra likę 470 laisvų vietų.

1658 vaikai (766 iš jų – iki 2 metų), kurių tėvams netiko darželiai, kuriuose yra vietų, laukia eilėje į norimus darželius. 98 iš jų – nedeklaruoti Vilniuje. 478 laukiantys eilėje vaikai lanko privačius darželius ir gauna savivaldybės skiriamą 100 Eur kompensaciją. Iš viso 100 Eur kompensaciją gauna 7205 vaikai, lankantys privačius darželius. Taip pat 100 Eur kompensaciją gauna 15 vaikų, ugdomų šeimoje (samdoma auklė arba priežiūra ir ugdymas vykdomas pačių tėvų).

„Kasdien į sostinės ikimokyklinio ugdymo įstaigas keliauja apie 30 tūkst. vaikų. Jaunoms šeimoms, besikuriančioms augančiose miesto dalyse, vis paprasčiau gauti vietą ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir sėkmingai grįžti į darbo rinką“, – sako Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

„Bajorėlio“ darželyje tėvai galės rinktis vieną iš trijų ugdomųjų kalbų – be valstybinės lietuvių, yra ir lenkų bei rusų kalbos pasirinkimas. Grupės bus formuojamos pagal tėvų prašymuose pateiktą informaciją.

Lopšelį-darželį „Bajorėlis“ ateityje galės lankyti 240 vaikų. Pastate iš viso įsikurs penkios grupės vaikams nuo 1,5 iki 3 metų ir devynios grupės nuo 3 iki 6 metų. Greta darželio plėtojamas ir  progimnazijos projektas.

Po Nepriklausomybės atkūrimo pastatyta 10 naujų ikimokyklinio ugdymo įstaigų: „Karuselė“, „Gabijėlė“, „Gilužis“, „Vandenis“, „Žilvinėlis“, „Vėrinėlis“, „Vėjelis“, „Pilaitukas“,  Vaduvos darželis-mokykla bei Santariškių.

Nuo 2016 m. Vilniuje renovuotuose pastatuose įkurtos 5 ikimokyklinio ugdymo įstaigos: „Ąžuolas“, „Gluosnis“, „Žolynas“, „Giliukas“, „Malūnėlis“, taip pat pastatyti 6 moduliniai priestatai prie lopšelių-darželių „Atžalėlės“, „Gabijėlė“, „Gintarėlis“, „Medynėlis“, „Strazdelis“, „Vandenis“.

Pritaikius savivaldybės arba išnuomotas patalpas įkurti 7 lopšelių-darželiai – „Pasaka“, „Gilužis“, „Kodėlčiukas“, „Vėjelis“, „Pilaitukas“, „Pumpurėlis“, „Lazdynėlis“ – padaliniai.

Šiuo metu vykdomi 6 naujų darželių projektavimo ir statybos darbai Pašilaičiuose (Žemynos g. 2C), Pilaitėje (Pajautos g. 7 ir Tolminkiemio g. 11A), Perkūnkiemyje (Bieliūnų g. 5/9), Balsiuose (Aušrinės g. 10A), Šnipiškėse (Kernavės g. 82), Jeruzalėje (Braškių g.). Iki 2025 m. duris atvers naujos įstaigos Pašilaičiuose, Pilaitėje ir Perkūnkiemyje, likusias planuojama pastatyti iki 2026 metų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt