Vilkpėdės rajono transformacijos viziją savivaldybė kurs kartu su vilniečiais

Vilkpėdė

Kokia ateitis laukia iki šiol pramonine buvusios Vilkpėdės, parodys rengiama rajono transformacijos vizija. Vietos bendruomenę, verslininkus, plėtotojus ir visus besidominčius Vilkpėdės ateitimi, savivaldybė kviečia į rajono pokyčių renginį „Vilkpėdė keičiasi“.

„Vilkpėdė turi didžiulį potencialą – rajone rasime ir miestui svarbių objektų, ir verslui bei miestiečiams įdomių erdvių įvairovę. Skaičiuojama, kad šioje sostinės dalyje gyvena apie 20 tūkst. vilniečių, tačiau didžiąją teritorijos dalį užima gamybiniai, administraciniai ir komerciniai pastatai. Chaotiškai besivystanti Vilkpėdė iki šiol neturėjo bendros vizijos, tad rajonui vis labiau populiarėjant tolesnę plėtros kryptį norime išdiskutuoti“, – teigia Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiojo architekto patarėja Laura Kairienė.

„Vilniaus baldų“ patalpose spalio 27 d. 17 val. vyksiančiame renginyje savivaldybės atstovai pristatys Vilkpėdės transformacijos idėją ir viziją. Apie Vilkpėdės istoriją ir dabartį papasakos „Gatvės gyvos“ įkūrėjas gidas Albertas Kazlauskas. Šiuo metu čia gyvenantys, dirbantys ir kuriantys gyventojai bei verslininkai dalysis savo patirtimi ir įžvalgomis.

Vilkpėdės tiltas

Renginio metu numatytas ir laisvų diskusijų bei pažinčių laikas. Dalyviai bus kviečiami ne tik klausytis, bet ir aktyviai įsitraukti ir siūlyti savo idėjas Vilkpėdės transformacijos krypčiai.

Ar nuo Vingio parko iki Jankiškių besidriekiantis rajonas ir toliau turėtų būti žinomas tik dėl čia įsikūrusios pramonės? O gal ateityje į Vilkpėdę miestiečiai trauks dėl duris atvėrusio industrinio paveldo parko ar dirbs čia susiformavusiame startuolių slėnyje? Tikimasi, kad Vilkpėdės transformacijos vizija taps ilgalaikio ir nuoseklaus teritorijos transformacijos proceso pagrindu.

Norintieji dalyvauti kviečiami registruotis https://forms.gle/x4VtmQ8xW7PWKUtT8

Vilkpėdė