Vilniaus Šeimyniškių ir Žirmūnų gatvėse – rudeninė sodinimo talka

Sodinimo talka

Spalio 15 d., šeštadienį, Vilniaus miesto savivaldybė kviečia vilniečius su šeimomis, kaimynais ir draugais dalyvauti rudeninėje sodinimo talkoje. Šiemet bus sodinama netoli Savivaldybės prieigų Šeimyniškių gatvėje bei dalyje Žirmūnų gatvės.

Planuojama pasodinti per 4100 krūmų: lanksvų, kalninių serbentų, ligustrų, sedulų, sausmedžių, sidabrakrūmių, karpytalapių stefanandrų, forsitijų ir kt. Taip pat vijokliais bus apželdinta Vilniaus lopšelio-darželio „Pipiras“ tvora.

Talkininkai laukiami 10 val. 30 min. Šeimyniškių ir Rinktinės gatvių sankirtoje esančiame skvere. Neturintieji darbinių pirštinių ir kastuvo šias priemones gaus vietoje. Kol vyks talka, šeštadienį iki pietų Šeimyniškių ir Žirmūnų gatvėse bus eismo ribojimų. Šeimyniškių gatvėje iki Rinktinės gatvės sankryžos ir Žirmūnų gatvėje nuo Žirmūnų žiedo iki Minties gatvės nuo 9 val. iki 13 val. bus laikinai susiaurinta gatvės važiuojamoji dalis ir apribotas greitis. Vairuotojų prašoma keliones planuotis su laiko atsarga, esant galimybei darbų zoną apvažiuoti aplinkinėmis gatvėmis. Viešojo transporto maršrutai, ir eismo sąlygos nesikeis.

Eismo ribojimai

Ankstesnėse Žaliosios bangos pavasario ir rudens sodinimo talkose dalyvavo per tūkstantį vilniečių. Padedant talkininkams apsodinti Konstitucijos bei Savanorių prospektai, P. Lukšio gatvė, Pavilnys. Šios talkos paskatino bendruomenes, kaimynus patiems imtis iniciatyvos ir organizuoti bendrus sodinimus.

„Pastaraisiais metais Vilniuje jau dešimtimis skaičiuojame bendruomenių ir įmonių rengiamas sodinimo iniciatyvas. Ir šiandien jau akivaizdus šių pastangų rezultatas – daugelis gatvių ir kiemų visiškai pakeitė savo veidą – tapo jaukesni ir patogesni ir vaikštantiems, ir, beje, vairuojantiems“, – sako Vilniaus mero patarėjas Kristinas Taukačikas.

Šiemet Vilniuje jau pasodinta 20,8 tūkst. medžių, iš kurių beveik 18 tūkst. dovanojo verslas ir bendruomenės. Savivaldybės lėšomis taip pat pasodinta apie 50 tūkst. krūmų, dar 15 tūkst. pasodino įmonės ir bendruomenės. Vijokliais apželdintas ne vienas kilometras tvorų ir sienų. Taip pat mieste išsaugota per 1000 savaime išaugusių medžių.

Sodinimo talka

Daugiau apie rudens talką skaitykite https://fb.me/e/287D2Wknz

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt