Svarbu besikreipiantiems dėl socialinių išmokų

Šiandien nebus galimybės sklandžiai pateikti, nagrinėti naujų prašymų dėl socialinių išmokų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos valdomoje Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (SPIS). Sistemos internetinėje svetainėje pranešama, kad dėl programinės įrangos tvarkymo darbų planuojamas sistemos stabdymas ir tikslus paleidimo laikas nėra žinomas. Prašoma nepavykus prisijungti, bandyti jungtis vėliau. Apie prastą SPIS būklę ir kylančius trikdžius Savivaldybė ne vienerius metus primena ministerijai ir raštu, ir žodžiu. Apgailestaujame dėl susiklosčiusios situacijos.

Kasdien  gauname apie 1000 naujų prašymų vien dėl šildymo kompensacijų vilniečiams. Stengiamės juos išnagrinėti kiek įmanoma greičiau, skirdami pakankamai daug specialistų, tačiau nuolatiniai techniniai trikdžiai darbus pristabdo. Tik norime nuraminti, kad kai tik ministerijos valdoma Socialinės paramos šeimai informacinė sistema (SPIS) bus sutvarkyta, priimsime ir išnagrinėsime visus prašymus. Specialistams nustačius teisę į išmoką gyventojai gaus visas jiems priklausančias išmokas.

Svarbu: jeigu gyventojai nori pateikti ne naują prašymą, o prasitęsti išmokos skyrimą, jie tai gali padaryti kreipdamiesi į Socialinių išmokų skyrių el. paštu [email protected].

Naują prašymą skirti socialines išmokas galima pateikti atsiunčiant užpildytą ir saugiu el. parašu pasirašytą paslaugos apraše nurodytą prašymo formą el. paštu [email protected] (arba pateikti naudojantis E. pristatymo sistema adresu https://epristatymas.lt/) arba užpildytą prašymą atsiųsti registruotu paštu adresu Kauno g. 3, LT-01314 Vilnius.