Svarbi informacija
Nauja sostinės viešoji erdvė traukia šaltinio čiurlenimu ir skulptūrų ekspozicija
Tranzitinė, Naujamiestį su Senamiesčiu jungianti, automobiliais anksčiau užkimšta Vingrių gatvelė šiandien atverta kaip viena originaliausių Vilniaus viešųjų erdvių. Automobilių šioje zonoje beveik neliks, o skveras tarnaus ne tik kaip jungtis keliaujantiems per miestą pėsčiomis, bet ir kaip laisvalaikio erdvė.
„Ši vieta iliustruoja, kad gyvename Vilniaus sėkmės metais. Šalia MO muziejus, istoriją menantys šaltiniai, verslas, miestiečiai. Noriu ir sau, ir mums visiems priminti, kad paveldas yra ne tai, ką mes paveldėjome, o ką paliksime. Su šituo projektu paliksime daug daugiau, nei gavome. Ir už tai noriu padėkoti daugybei žmonių: projekto kūrėjams, statytojams ir MO muziejaus steigėjams Danguolei ir Viktorui Butkams, kurių dosnumo dėka čia atsirado ir skulptūrų ekspozicija“, – Vingrių skvero atidaryme sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Vingrių skvero kaimynystėje įsikūręs MO muziejus viešajai erdvei skyrė septynias šiuolaikinio meno skulptūras. Jos sudaro vieningą MO muziejaus lauko ekspozicijos tąsą.
MO muziejaus įkūrėjas Viktoras Butkus džiaugėsi, kad šiandien švenčia dvi sukaktis – muziejaus ketvirtąjį gimtadienį ir Vingrių skvero atidarymą.
„Naujame skvere stovi ir jaunų talentingų Lietuvos skulptorių darbai. Manau, tai svarbus jų talento pripažinimas. O praeiviams – pažintis su šiuolaikiniu menu“, – kalbėjo V. Butkus.
Skulptūras vienija vandens tema. Tai žinomų skulptorių kūriniai: Petro Mazūro „Tulpė“, Nerijaus Ermino „Paniręs“, talentingų jaunosios kartos kūrėjų darbai: Jono Aničo skulptūra „Stebėtojas“, Tauro Kensmino „Sala“, Beatričės Mockevičiūtės „Asukas“, Mykolo Saukos „Unguriai“ bei pernai „Art Vilnius“ geriausio menininko apdovanojimą pelniusio Geraširdžio Linkėtojo (Vytauto Viržbicko) „Juoda guma“.
Iš Vingrių šaltinių nuo viduramžių iki pat XX a. pradžios buvo tiekiamas vanduo į miestiečių namus. Skvere ir šiandien čiurlenantis vanduo primena, kad čia buvo svarbiausia Vilniaus vandenvietė, aprūpindavusi geriamuoju vandeniu daugybę vilniečių. Istorinė vandenvietė vėl pažymėta – šaltinio vanduo išvestas į paviršių ir teka specialiai pro atvirą kanalą, kuris baigiasi spirale susisukusiame baseinėlyje.
Skveras suprojektuotas taip, kad jame norėtųsi pabūti ilgiau, prisėsti ant suoliukų, pasigrožėti meno kūriniais ir pačiu Vilniumi. Pagal UAB „Vilniaus planas“ projektą Vingrių skvere sutvarkyti pasivaikščiojimo takai, šalia esantys šlaitai išnaudoti įrengiant terasas su sėdimomis vietomis.
Išraiškingame reljefe, laiptų, vedančių nuo Mindaugo iki Vingrių gatvės, apačioje įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria Senamiesčio vaizdas.
Viešosios erdvės įrengimo laukė ir greta įsikūrę verslai, kurie žada teikti paslaugas, paskatinsiančias šioje vietoje praleisti ilgiau laiko.
Skveras išliks žalias – išsaugoti kaštonai ir kiti brandūs medžiai. Taip pat pasodinta naujų želdynų – krūmų, pavasarį skvere sužydės daugiametės gėlės.
Skvero pradžioje, ties Pylimo gatve, kitais metais bus įrengtas naujas originalaus dizaino transporto laukimo paviljonas, pratęsiantis skvero projektą ir leisiantis keleiviams patogiai laukti viešojo transporto gėrintis skvero vaizdu.
Vingrių skveras įrengtas Vilniaus miesto savivaldybės ir ES struktūrinių fondų lėšomis. Projekto įgyvendintojas – UAB „Vilniaus vystymo kompanija“, rangovas – UAB „Conresta“. Projekto vertė 1,4 mln. Eur.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]
Taip pat skaitykite:
Apleista teritorija prie Vilniaus Šv. Stepono bažnyčios taps stoties rajono traukos objektu
Vilniaus stoties rajone atsiras daugiau gyvybės ir erdvės – Vilniaus miesto savivaldybė planuoja apleistos Šv. Stepono bažnyčios teritorijos tvarkymo darbus. UAB „Vilniaus planas“ parengtam Šv. Stepono skvero projektui jau gautas statybos leidimas. „Šv. Stepono bažnyčios... ❯❯❯
2023-03-10
Sostinės širdyje esančius Kirdiejų rūmus planuoja išnuomoti Vilniaus miesto muziejui
Sostinės Tarybai pateiktas siūlymas Barboros Radvilaitės gatvėje, prie Bernardinų sodo, esančius istorinius Kirdiejų rūmus pagal panaudos sutartį be konkurso išnuomoti Vilniaus miesto muziejui. Šiuo metu muziejus veikia laikinose patalpose Vokiečių gatvėje. Tiesa, rūmus prieš... ❯❯❯
2023-03-08
Buvę Vilniaus fabrikai virsta biurais: ruošiamasi „Lelijos“ rekonstrukcijai
Sostinės Naujamiestyje buvusio siuvimo fabriko „Lelija“ kompleksas visiškai pasikeis. Vystytojas planuoja sutvarkyti 2,1 ha teritoriją, dalį pastatų rekonstruoti ir juose įrengti administracines patalpas, dalį nugriauti ir įrengti viešąsias erdves. Įrengs pėsčiųjų... ❯❯❯
2023-02-14
„Grinda“ pradeda Vilniaus gyvūnų globos namų rekonstrukciją
Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda“ teikia ne tik miestui būtinas inžinerinės ir judumo infrastruktūros paslaugas, bet ir rūpinasi sostinės beglobiais gyvūnais, organizuoja jų priežiūrą ir globą. Pradėta Vilniaus gyvūnų globos namų komplekso L. Giros gatvėje... ❯❯❯
2023-02-06
Patvirtintame 2023 metų sostinės biudžete – 1,205 mlrd. eurų
Vilniaus miesto taryba po svarstymų patvirtino 16,9 proc. didesnį nei pernai sostinės biudžetą, kuriame – 1,205 mlrd. eurų. Daugiausia dėmesio numatyta mokyklų tinklo ir miestiečių poilsiui skirtų viešųjų erdvių plėtrai, investicijoms į viešojo transporto kokybę, naujiems... ❯❯❯
2023-01-18
Vilniaus mieste bus daugiau dėmesio skiriama universalaus dizaino principams
Vilniaus Taryba patvirtino universalaus dizaino principų strategiją – „Miestas visiems“. Jos tikslas – užtikrinti, kad miesto fizinė ir virtuali aplinka būtų lygiai prieinama visiems miestiečiams. Universalaus dizaino esmė – viešai naudojami gaminiai ar paslaugos turi... ❯❯❯
2023-01-18