Režisierius D. Ulvydas imasi legendinio „Vilniaus pokerio“ ir siūlo tapti savo naujo filmo dalimi

Iki jubiliejinio 700-ojo Vilniaus gimtadienio lieka lygiai šimtas dienų. Belaukiant šventinės Vilniaus užgimimo sukakties gimsta naujas režisieriaus Donato Ulvydo filmas „Vilniaus pokeris“. Dešimtasis D. Ulvydo filmas – tai ilgus metus išnešiota režisieriaus svajonė, lydima lemtingų „gaveliškų“ ženklų. Todėl ir filmo kūrimas prasidės neįprastai.

Lapkričio 15 d. 18:00 valandą filmo kūrėjai vilniečius ir sostinės svečius kviečia į kinematografinį šiuolaikinio džiazo koncertą, kuris vyks kultūros erdvėje Lukiškių kalėjimas 2.0. Koncertas nemokamas, laukiami visi, kurie norėtų tapti kino dalimi ir bus užsiregistravę internetinėje www.filmasvilniauspokeris.lt svetainėje.

,,Šis koncertas – tai šauklys į mūsų Vilniaus gimtadienį. Ir jis taps  pirmąja, įžangine, svarbiausia  filmo „Vilniaus pokeris“ scena. Siūlau žmonėms nestandartiškai  įprasminti Vilniaus gimtadienio laukimą ir patiems tapti Vilniaus dvasia. Tai ne įprastas koncertas, o unikali patirtis ir pažintis su kino kūryba. Registruokitės ir ateikite – bus ne tik įdomu,  bet ir prasminga“, – sako režisierius D. Ulvydas

Gaveliško koncerto  širdis – kompozitorių Kipro Mašanausko ir Jievaro Jasinskio muzika, kurią atliks profesionalių džiazo muzikantų orkestras „Vilnius JJAZZ Ensemble”. Specialiai šiam koncertui susibūrė net 20 garsiausių Lietuvos džiazo atlikėjų – ir Vilnius pagaliau turi džiazo bigbendą!

Koncertas taps kino filmavimo aikštele, kurioje skambės kino muzika, vis dar paslaptimi gaubiama buvusio kalėjimo erdvė užsipildys efektingu apšvietimu, o netradicinės vietas užėmę žiūrovai galės stebėti, kaip dirba aktoriai, režisierius ir kaip didelės pofesionalų komandos rankose gimsta kinas.

Į šį nemokamą kinematografinį koncertą su galimybe klausytis džiazo filmavimo aikštelėje pateks tik 250 užsiregistravusių žmonių. Kiekvieno užsiregistravusio ir ketinančio atvykti į Lukiškių kalėjimą bus paprašyta laikytis juodos spalvos aprangos kodo, o papildomomis stiliaus detalėmis pasirūpins kino komanda.

Pasak režisieriaus, kino filmavimo aikštele virsiantis nemokamas džiazo koncertas nėra  tik masinė filmavimo scena. Atvirkščiai – tai esminė filmo scena. Kaip ir R. Gavelio  romane  „Vilniaus pokeris“ apleistoje bažnyčioje vykstantis  džiazo koncertas  tampa pagrindine žaidimo, kur visi lošia savo gyvenimais, neatversdami kortų, linija.

D. Ulvydo organizuotame koncerte gyvybės užstatyti nereikės, tačiau susilieti su Vilniaus dvasia teks neišvengiamai.

Donatas Ulvydas fotografas ir filmo operatorius Rytis Kurkulis

Vilniaus pokerio reikšmė Vilniui

Šiais metais romano „Vilniaus pokeris” autoriui Ričardui Gaveliui būtų sukakę 72-eji.1989 m. išleistas R. Gavelio „Vilniaus pokeris” – daugiausia vertimų į užsienio kalbas sulaukęs ir Lietuvoje bei užsienyje žinomiausias lietuvių romanas apie Vilnių.

Jubiliejaus proga šio romano ekranizacija suteiks galimybę Vilniui suvaidinti pačiam save. Nors romano siužetas rutuliojasi devintajame dešimtmetyje, kūrėjai filmo veiksmą perkelia į šiandieną, todėl ekrane persipins ne tik tarpukario, pokario ir sovietmečio, bet ir šių dienų Vilnius su visomis dorybėmis bei ydomis.

Romanas išlieka aktualus ir šiandien. Užsienio svečiams tai puiki galimybė pažvelgti už geležinės uždangos, o Vilniaus gyventojams – pamatyti, kaip keitėsi miestas.

Projektas ,,Vilniaus pokeris‘‘ skirtas ypatingam Vilniaus jubiliejui, kuris bus švenčiamas 2023 metų sausio 25 d., kai mūsų sostinė buvo pirmą kartą paminėta istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose. Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą jubiliejaus šventės programą „Vilnius 700“ kuruoja Vilniaus turizmo ir plėtros agentūra „Go Vilnius“.  Daugiau informacijos apie Vilniaus 700- mečio jubiliejui skirtus renginius rasite tinklalapyje www.700vilnius.lt.